| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Gabrielo, jsem na tom podobně jako ty.Žijeme ve Francii,manžel tu pracuje a já jsem na rodičáku. Ten mi končí v březnu. Tady je to teda tak, že na manželovu pojistku jsme jako nezaopatřené osoby automaticky pojištěni já i děti, tudíž v ČR jsme ze zdrpoj odhlášení. Máme taky status pendlera, takže i v ČR na nás pohlíží jako na české pojištěnce, ale jestli vás za pendlery uznají závísí na dané zahraniční pojišťovně. Nesmíš být pojištěná ve dvou zemích EU zároveň, na to pozor. Ale to nevím, jestli na Slovensku také takto funguje,rodinné pojištění, to se musíte zeptat tam. Na jaře, až mi skončí rodičák, tak se musím nahlásit na sociálku jako osoba počující o dítě, stát pak za mě platí zdravotní pojištění, což se mě netýká. Pokud ty nebudeš na Slovensku pojištěná, tak za tebe ho platit bude. Jestli zrovna bydlíš v Maďarsku,není podstatné, hlavní je, že nejsi nikde jinde pojištěná. Sociál podle mě stát po skončení rodičáku neplatí, ale to si nejsem jistá. Takže pokud budeš chtít pobírat mateřskou a rodičák i na další dítě, budeš si muset sociální pojištění dál platit sama. Mateřská bude ve výši rodičáku. Na mateřskou už asi do skončení stávajícího rodičáku nastoupit nestihneš. Stačilo by otěhotnět a jít na nemocenskou, ale to pak musíš každý měsíc na sociálce dokládat a chodit v ČR k doktrovi a to asi v tvém případě nepůjde.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.