| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď



Pročetla jsem si i tvou výměnu názorů s Lízou a vyplul mi z toho jeden obrovský rozpor:
Jestliže B-h způsobuje mutace genů, tak jak může, je-li tak dobrý, jak o něm píšeš způsobit, že se někteří lidé rodí postižení? Jakou možnost volby - kterou údajně lidem B-h nechává dává takovému dítěti, jakou jeho rodině?
Jakou možnost dává, když způsobí mutace virů a bakterií, které způsobí předčasnou smrt? Jestliže si B-h bere k sobě ty které má nejraději, to tedy rodiče malého dítěte, které zemřelo nemá rád?

Skutecne nejsem teolog, ale pokusim se ti odpovedet.
Nerekla jsem, ze Hospodin ZPUSOBUJE mutace.Pouze jsem mluvila o vyssim principu, ktery nas presahuje.Neznamena to ale, ze je pouze jeden ten, ktery nas lidi muze necim presahovat.Rikam ale zcela strizlive, ze ten nejvyssi princip autority, jak jsem ho mela moznost poznat ja,lepe receno, jak se mi dal poznat, nektere veci DOPOUSTI.A vzdy ale za ucelem Dobra pro toho, komu jiste trapeni dopusti.My, jako lide se svymi limitami nevidime "za roh" veci, nejvyssi autorita to ale nejen vidi, ale vi take proc a co dela.Jestlize dopusti, aby bylo sahnuto na zdravi cloveka,a to i v jeho nejzranitelnejsi podobe v dobe poceti, tak jak jsem zakusila zcela nedavno v jedne zivotni chvili, tu dusi obzvlast miluje.Vysvetlim dale..I kdyz my lide tomu navic mnozi bez viry, asi tezko budeme v plnosti spravne rozumet.Predne po udelenych Milostech krtu a dale pak birmovani/nebudu ted blize rozvadet/, ma clovek stizenejsi prilezitost , ne- li zamezeni dalsiho sebeposkvrnovani..Tato duse az se naplni jeji cas, bude tuto autoritu zato oslavovat jeste vice a radostneji a za toto "omezeni" naopak nevyslovne dekovat.Protoze mu to zjednodusi, ne - li zcela naprimi cestu zpatky k Hospodinovi, odkud byl poslan.Pouziti svobodne vule v "nedulezitych" svetskych vecech / u dosahovani casnych dober/, je sice stizeno, ci omezeno, ale v dulezite a rozhodujici veci je zarucene vyuzita.:-)
Dalsim rozmerem, proc by se dalo uvazovat, ze to dopousti, je treba v tomto pripade prilezitost k prokazovani milosrdenstvi=lasky,/ ktera je obzvlast u cloveka cenena,protoze je nejvyssim zakonem podle krestanskeho uceni - slovem, skutkem, prihovorem za druheho.....laska k Panovi, laska k bliznemu jako k sobe samemu / pro jeho blizke.Cloveku, ktery UPRIMNE a s nepodminenou laskou o takoveho cloveka pecuje je jiste doprano citit jeho cistotu, jako u cerstve pokrteneho miminka.To dale prohloubi radost z toho, ze si vlastne obe strany vzajemne velmi pomahaji k Dobru - tedy k dosazeni Bozi blizkosti natrvalo.Nejde tedy o dobro casne, ktereho se vlastne v zapreni vlastnich potreb pro druheho vzdava.Je psano napr...nezesmesnuj, neponizuj sveho otce / i dalsi blizne/, kdyz mu uz nestaci sily, nebo je slabe mysle, ujmi se ho, postaras - li se o sveho otce, zapocte se ti jako nahrada, za tve hrichy...
Je to naplnovani Zakona.Tedy nejen jeho znalost / slyseni/, ale take zachovavani.
Neni toto pro cloveka umysl lepsi a odmena trvalejsi, nez by to clovek myslel se sebou sam?
Dava take ale moznost uprednostnit sve zajmy, pred zajmem sveho blizneho...

A dale - Pan miluje vsechna sva stvoreni,protoze jsou Jeho, ne ale vsechny jejich skutky z vlastni vule..To je rozdil.Nepochybuji o tom, ze by rad mel u sebe znova vsechny lidi.Jak by ale tuto vecnou odmenu - tedy bez casoveho omezeni, jako DOKONALA SPRAVEDLNOST omluvil pred temi, kdo ho poslouchaji a poslouchali od pocatku sveta?...Smrt neni pro vericiho trestem, jak ho chape casto clovek hledajici..Jiste se ale tezko proziva v blizkem rodinnem kruhu.Nikde neni napsano, ze ty, ktere ma Pan rad, zcela zbavi veskereho trapeni v zivote na Zemi, ktere vyzaduje i velkou namahu a vlastni snahu...Tohoto , nebo lepe receno bolestneho trapeni nepozbavil ani v spasnem planu lidi, sveho jedineho Syna.Neni tedy na miste tvrdit, ze by mel rodice zemreleho ditete mene rad.Maji- li viru a duveru v Jeho nejlepsi umysly s clovekem, jako svym ditetem, dostanou silu k prijeti teto skutecnosti, mozna i pochopeni..Nebudou-li se ptat proc?Ale k cemu?
Je to velmi tezke tema na tuto omezujici moznost "diskuse"...





Věda neovládá, ani člověk neovládá přírodu. Tento názor myslím mě, i Líze připisuješ neoprávněně. Je možné, že ji ovládá B-h, ve kterého věříš. Je ale možné, že je ovládána svými vlastními zákony. Je možné, že příroda neí monarchie, ale demokracie.
Jako, ze slunce se pta na nazor mesice, kdy by melo vyjit a ozarit ho?~x~


Lidé i jiné organismy mění Zemi svým způsobem života a Země na to odpovídá - akce a reakce.
Líza i ty jste lékařky, dnes a denně vidíte, že některé věci se prostě ovlivnit nedají. Mě připadá velmi pohodlné složit ruce do klína s tím, že pánem nad našimi osudy je někdo jiný (B-h).

Predne musim opravit, ze krestane neveri v osud..Osud neni v tomto pojimani jak ho zname, vyznamove stejny termin, jako zivot.
Tak ci onak, neni na miste se domnivat, ze se nepotrebuji namahat, stejne to dopadne jinak nez chci...Casto ale mame problem s tim, ze mame svou vlastni predstavu spoluprace s Bohem, my si vse do nejmensich detailu naplanujeme a Pane pozehnej..
Tady mohu mozna zminit, ze Buh muze dat cloveku pouze, co je pro neho dobre..Prave proto, ze ho miluje..


Je škoda, že si spolu asi nepovíme, která z nás má tu skutečnou "pravdu"....

Rozdil je v tom, ze ja se nesnazim psat Pravdu sama za sebe, tedy jakousi svoji soukromou.Snazim se zadat o pochopeni Pravdy absolutni, dokonale a uplne.Tim nechci rict ,ze ji v jeji plnosti uz vidim.Kazdemu, pokud o to stoji, dava Pan poznat cast te same pravdy, ne nejakych pravd ruznych.Proto jsme si vzajemne posilany do cesty,protoze se vlastne potrebujeme.Jestli se spokojime jenom s tim co "mame", jak muzeme dosahnout skutecne plnosti?
Rekla bych to asi tak, ze hledame jakousi spolecnou symfonii, jeden rekne, ze je tam akord ten, jiny , ze ten.V jistem smyslu, ma kazdy "svou" a skutecnou pravdu, ale neni to cela symfonie, o kterou ve skutecnosti vsichni / vedome, ci nevedome/ usilujeme.

P.S. Jsi lékařka. Jaký máš názor na asistovanou reprodukci? Proč B-h některé z nás učinil nešťastnými - neplodnost? (zahlédla jsem téma článku na hlavní straně...

Reprodukcni medicina - k te jsem se vyjadrovala par desitek stranek zpatky CROWCE.Protoze nektera moderni verovyznani to uz nepokladaji za rozpor s Bozi vuli..Zkus dohledat prosim, aby nekdo z pravidelne prispivajicich nenamital, ze zahlcuji diskusi stejnymi prispevky..Dekuji za pochopeni.~x~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.