Přidat odpověď
Grafko, najdi si dobrého alergologa a dobrého kožaře! Určitě dítku můžeš podávat nějaká antihistaminika-většinou se dává Fenistil v kapkách. Nicméně v Brně je výborný MUDr. Ondřej Rybníček, který vyvíjí antihistaminika a tak je dává i miminkům a bez rizika. Ten nám strašně moc pomohl při starší dcerce, která byla potravinovými alergiemi a atopem prolezlá-po jeho léčbě se opravdu z 99,9% zlepšila a pak následně díky péči skvělé kožní primářce, kterou jsme našli díky skvělé pediatričce v novém bydlišti je holka v 6,5 letech téměř bez potravinových alergií a atop se u ní ohlásí jednou za uherský rok, a to opravdu jen zhrublou kůží... a krásně jí zabíral na rozmokvaný ekzém zinkový Dermalibour od A-dermy - fungoval u ní jako kortikoidy a přitom je v něm jen minerální voda Avene a zinek...! Nicméně jak jsme se přestěhovali, tak nová kožní primářka udělala v Brně šílený vítr, že nechali naší dcerce tak nehorázně rozjet ekzém - primářka jí prvotně nasadila 1:60 umíchanou mast elocom/ Ambiderman (dle slov alergologa promazávadlo jak to bylo slabé) ale nádherně zabralo! Vyléčil se zánět v kůži a od toho 1. roku dcerky už jen udržujeme. Postupně jsme přestali denně promazávat a vpodstatě nikdo na holky kůži už pár let nepozná, že byla je atopik a jak moc těžký potravinový alergik byla. Takže se opravdu porozhlédni po dobrých doktorech-je to základ úspěchu!
Nečetla jsem tu všechno, ale určitě si dávem obrovský pozor na přehřívání, pocení malého v kočárku, na sáních(z toho často vzniká právě mokvavý ekzém) a měla bys ho oblékat do PRODYŠNÝCH věcí! Takže kvalitní zimní kombinézy s mambránami, šusťákové oblečení s membránami a výhradně čistou nejlíp bílou či světlou 100% bavlnu přímo na tělíčko. Žádná mýdla nebo mýdla bez mýdla a nejlíp koupat 1-2x týdně - rychlovka- žádné rochnění půl hodiny...
Koupel v otrubách či vločkách je výborná, ale třeba naše druhá malá se po ní osypávala ještě víc! Takže chce to vyzkoušet.
Předchozí