I když máte pouhé podezření na poruchu sluchu, vyšetření je třeba udělat. Základem je klasivcké otoskopické vyšetření zvukovodu a bubínku k vyloučení postižení trěchto struktur. Následovat by mělo vyšetření otoakustických emisí či lépe BERA(kmenové evokované potenciály). Emise představují pouhé chvilkové zavedené sondy do zvukovodu, BERA je něco jako EEG a jedná se o vyšetření funkce sluchového nervu, dítě při něm musí být v klidu bez pohybu, protože výsledky ruší potenciály ze svalů. V případě nutnosti se vyšetřuje pod tlumivou medikací. Dle výsledku se stanoví tzv. odhadovaný práh sluchu. Dle nejnovějších poznatků je nutno diagnostikovat ev. sluchovou vadu a zavést kompenzaci ( sluchadlo x kochleární implantát) nejlépe do 6-9 měsíců věku vzhledem k důležitosti sluchu při vývoji řeči. Snahou ORL lékařů je celoplošný screening sluchových vad již v porodnici prostřednictvím vyšetření emisí , které by vytipovaly ohrožené novorozence již v porodnicích a na jejich základě byla indikována další vyšetření. BOhužel se zatím celoplošný screening nepodařilo zavést a visí to na "centrálních strukturách". Přeji mnoho štěstí a pokud možno žádnou diagnozu u Vašeho miminka.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.