| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Chcete vědět více o alternativních školách?

Před 5 lety jsem o alternativním školství psala ročníkovou práci.
Co mi tehdy přišlo šokující, není "totalita" - rodič má svobodnou volbu a nikdo ho nenutí zrovna k waldorfu - i když...:
To, proč se Montessori, Dalton, Waldorf...staví vedle sebe, je speciální rozvoj a učení dítěte, a to bez rozdílu pohlaví, INTELIGENCE, schopností atd.
Ale u nás (zahraničí nevím) se konkrétně z waldorfa udělala "zvláštní škola" pro děti, jejichž rodiče z různých důvodů nechtějí dát dítě do školy speciální nebo praktické.
Tak to ale přece vůbec být nemá!!! ~q~
Měla jsem možnost pracovat před cca 7 lety s chlapečkem z waldorfské školy - věkově třeťák. Ano, pozastavila jsem se nad tím, že skoro v 10 letech neumí číst a psát,o matematice nemluvě, resp.je na úrovni prvňáka a vše ovládá jen tiskacím písmem, ale byl bystrý, chytrý a měl poměrně slušný všeobecný rozhled.
3 roky nato "vyhodili" chlapečka naší známé z 2. třídy ZŠ s tím, že je podprůměrně inteligentní, ať ho šoupne do zvláštní.
Známí byli tenkrát zoufalí, ale vyřešili to právě waldorfem - chlapeček přišel do kolektivu dětí, kde nejlehčí postižení byly těžké specifické poruchy učení... ~e~ ~a~
Ano, tyto dva případy jsou ze dvou škol, protože jsem se s nimi osobně setkala a průzkum, který jsem prováděla před 5 lety také nemusí být směrodatný, nicméně je zarážející, kam až zabloudily výchovné cíle waldorfské výuky... ~d~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.