| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Sovi,
vazim si tve schopnosti se umirnit a "vypustit paru" pred tim, nez mi cosi napises.Je to dnes skoro az vzacny fenomen..

...do řečí o hříšnosti homosexuality, do tezí o tom, že homosexuální sklon (nejen jednání!) je zvolená věc (což mimochodem netvrdí ani katolický katechismus, pokud vím - leč expert fakt nejsem..
Uz jsem psala stanovisko RK katechismu..Ackoliv chapu, ze dokonana spatnost pred Hospodinem / vychazejic z Jeho Slova uz od Thory v judaismu/, muze mit puvod jak v nas samotnych / tim, ze nase lidska prirozenost byla zranena prvni neposlusnosti vuci Bohu, ktera na nas v lidskem pokoleni pada - tedy dedicny hrich zpusobil nasi "slabost" a naklonnost ke zlemu/, tak take od oklamani nas samotnych "otcem lzi od pocatku"..Nevim, jak je to u toho ktereho konkretniho cloveka ..
Tak ci onak obe situace v dokonanem jednani vyzaduji nas vlastni osobni SOUHLAS - tedy uskutecnenou VOLBU.Nemohu tedy souhlasit, ze si to ci ono na zemi nevybirame, ze jaksi "nemame na vyber"..Takto by s nami Buh nikdy nejednal..Je to v rozporu s ponechanim moznosti vyuzit svobodnou vuli, kterou nam daroval..
Dusevni nemoc je neco zcela jineho/tam ale homosex.nepocitam, protoze nesplnuje nektere atributy ani z klinickeho pohledu/ - tuto si clovek skutecne sam nevoli a tudiz, musime umet / a hlavne prosit abychom umeli/ spravne rozlisovat o co u cloveka presne jde.Pokud se vylouci vliv "zleho" /a od toho ucinkuji ve svete fungujici interdisciplinarne spolupracujici "skupiny" - psychiatri a knezi treba...Neni to zadna science fiction..Pokud je POVERENY / ne svevolne ucinkujici/ knez v teto "uzdravovaci" nebo osvobozovaci pastoracni cinnosti,nejakou osobou o pomoc, predne si zada psychiatricke klinicke vyjadreni a vysledek dosavadni lecby..Je to skutecne spoluprace.

Ver mi, ze casto PODLEHAM take utokum toho "lhare" na me ambice, emocionalitu - telo uz v posledni dobe dikybohu vetsinou/ ne vzdy/ umim zvladat..Casto tedy u me nastava situace, ze Pana prave v takovem okamziku prestavam "slyset" / podotykam pro ostatni neverici, neslysim zadne skutecne hlasy, je to nazvala bych to jakasi " mluva" srdcem, ne usty../..Tehdy diky Milosti ,si to mohu uvedomit, kdyz bych mela uvnitr touhu pripsat si snad nejakou "zasluhu" , nebo stat o nejake "pritakani" ci dokonce podekovani, za to, co podavam dale a co nepochazi ode mne.Jsem vdecna, ze mi dava Pan schopnost si toto uvedomovat a litovat..Pak teprve zas "slysim" co mi rika, kdyz se Ho v srdci ptam...


.... a k tomu jsi přidružila poznámky, které byly hrubě urážlivé a duchem, i když ne přímo klasickými sprostými slovy, vulgární. (Což obvykle opravdu není tvůj styl, ty - bez urážky - jedeš spíš ve "vědoucí nadřazené blahosklonnosti"). Vím, že to myslíš dobře.....

Rozumim tomu, ze muj sloh muze byt z nepochopeni, nebo nechteni pochopeni nekomu nepohodlny..Ne ale sprosty ci vulgarni.Rozumim tomu, ze ma "vedouci nadrazena blahosklonnost" jak ji nazyvas, muze nekomu pripadat desne "hrana", nebo neprirozena, ci neumprimna..Protoze jsem takovy pocit v sobe nikdy drive neznala a takovi lide me take "rozcilovali"..Ted uz vim ale proc...A ma "blahosklonnost" / i kdyz nevim, jestli ji jako NEČEŠKA spravne chapu/, ma koren pouze v lasce k bliznemu, je uprimna a otevrena..Ma vyjadrovana litost, je zrejme cosi jineho nez litost, kterou mate na mysli..Neexistuje ale jine slovo v cestine, ktere by tento "stav" v dusi skutecne vystihovalo..Snad trochu smutek, ale i to je dost vzdalene tomu, co to skutecne je..Neumim to dat do slov.Pan ale vi, co to je a vi, proc mi to dava vuci lidem citit..Dokazu se tak vic za ne obetovat i modlit..Predtim jsem toho skutecne uprimne nebyla schopna..Myslela jsem ze ano,i jsem to stale delala, ale nebyla..byla to iluze o mne samotne..


Nevim co znamena - slovo dsticich..Takze neumim reagovat..


Mrzí mě, že můj včerejší příspěvek o "dštíčích plamenů pekelných" vyzněl v kontextu tak jednoznačně proti tobě; byl míněn obecněji (ostatně ty tolik nedštíš, jako spíš nás hříšné a nechápavé lituješ, bohužel na můj vkus až příliš okatě). Po pravdě znám dštíčů dost a při tom popisu jsem nemyslela zdaleka jen na tebe, dokonce ani primárně ne na tebe; měla jsem to do toho příspěvku napsat rovnou. Omlouvám se.


Ale dekuji ti jeste jednou za tvou mirnost.Nekdy se ptam, proc tohle delam, ze se zapojim do diskusi s umyslem pomoci a nakonec si vyslouzim nadavky, urazky a Panovi vetsi potupu..Citim ale, ze ma namaha nevyjde nadarmo, i kdyz ja jeji "vysledek" tady nespatrim..

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.