částku, která nám zbývá, ti psát nebudu, to ti stejně nepomůže, jsem v uplně jiné situaci.
Každopádně vím, že velmi dobrý způsob jak ušetřit za jídlo, je
1) udělat si seznam levných receptů
2) sestavit jídelníček na týden (pro celou rodinu včetně svačin pro děti)
3) sepsat seznam potravin, které jsou na to potřeba
4) chodit do obchodu s tímto seznamem a dodržovat ho (popřípadě si stanovit nějakou částku na "impulsivní nákupy pro děti apod."), nakupovat jednou týdně (kromě teda třeba uzenin-měkké salámy, která se do dvou dnů kazí apod.- nebo je zařadit do jídelníčku nejdál druhý den po nákupu, dají se i zamrazit)
5) mít dobrý přehled o potravinách, které se nekupují na každé vaření zvlášť a kupovat je třeba jednou týdně v akcích podle toho jak dojdou (tím myslím olej, maggi, masox atd. atd.) Ale zase jen takové, které budou potřeba v následujícím týdnu.
Ježiš,já bych ušetřila prachů, kdybych tohle dodržovala
.
(-na svačiny, studené večeře a snídaně všeho druhu a pro všechny je supr naučit se dělat pomazánky z různých levných ingrediencí, dělat třeba obden misku a furt mazat, mazat, mazat..
-pak taky není ostuda třeba jednou dvakrtá týdně udělat nějaké naprosto obyčejné levné jídlo bez masa, třeba špagety se sýrem a kečupem, ohřátý párek s bramborovou kaší nebo brambory na loupačku a nebo nějakou hustou polívku s chlebem (bez dalšího hlavního jídla), však ona pořádná bramboračka taky zasytí)