| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Zajimava otazka!
Zkusim vysvetlit nas priklad:
- u nas ten kdo nechce jit do manzelstvi jsem ja; nevidim pro to duvod, prijde mi to zbytecna komplikace ktera nijak neprospeje nasemu vztahu
- muj muz by do toho i sel, hlavni motivace by nejspis bylo zbavit se iritujicich komentaru jeho matky
- kdybych nahodou zmenila nazor, nebo se nechala presvedcit, tak svoje jmeno bych si po svatbe v zadnem pripade nezmenila, tj neprevzala bych manzelovo
- nase deti maji prijmeni po svem otci, a to predevsim ze zcela praktickeho duvodu, abychom nemeli tech prijmeni v rodine prilis; mam totiz klasicke slovanske prijmeni s koncovkou -ova a v pripade syna by ta muzska podoba meho prijmeni byla jiz tretim prijmenim v rodine
- dalsim duvodem je, ze zijeme v zahranici, kde koncept -ova nexistuje, resp neexistuje legalni cesta jak dat muzskemu potomkovi jmeno po matce bez -ova
- a dale pokud by se deti jmenovali po mne (treba by to byly obe holcicky, jakoze nejsou), tak by pak jejich otci treba ve skole rikali Mr. Xy-ova, coz je docela legracni, zvlast pokud si uvedomime vyznam te propony, tj patrici muzi Xy, coz je totalni blbost, tohle neni rodina meho otce. Cili je mnohem prirozenejsi, kdyz nekdo mne rekne Ms. Abc (jmeno meho muze) kdyz nevi ze jeho prijmeni nepouzivam.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.