| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

O snaze prosadit toto písmo do škol vím už nějaký čas, ale teprve po nedávné reportáži v TV jsem se dokopala k tomu, abych si ho našla... a tak nějak jsem z něj na rozpacích ~d~ Pro ty, co ještě neznají:



Jako mně je naprosto jedno, jakým písmem se učí nebo neučí psát ve škole, jsem realista, ve svém okolí neznám nikoho, kdo by si školní písmo postupem času neupravil k obrazu svému a byť třeba můj manžel píše velkým tiskacím, ve výsledku je to taky (pro mne) nečitelná mazanina, pokud spěchá.

Ale pořád se o tom písmu mluví jako o "psacím" a já vždycky myslela, že ve psaním písmu na sebe písmenka navazují... no, asi jsem myslela blbě, ptž tohle písmo mi přijde jako tiskací a i holka (třeťačka), když jsem jí ho dneska ukazovala, se radovala, že takhle ona přeci píše v angličtině (tam mohou psát tiskace).

No a to je to, z čeho jsem na rozpacích. Pokud chce někdo zrušit psací písmo, tak proč ho nahrazovat písmem jiným, v podstatě tiskací (jasně, ty asi tři psací spoje v celé abecedě nepočítám), když tiskací písmo se děti učí už teď? Navíc pokud to má být zjednodušení, tak proč ta psací varianta má takové ty stříšky? Nemůžu si pomoct, ať se snažím, jak se snažím, furt je píšu velké (jako spoje u "normálního" psacího písma), napsat je malé mi pořád nevychází... prostě se mi ta ruka tak nějak rozmáchne a já neodhadnu správnou délku :o( Obdobné jsou přesahy u velkých "psacích" písmen před tu svislou čáru. Napojovací funkci nemají a pokud má jít o zjednodušení, tak proč je tam cpát?

Jinak osobně mně by nevyhovovalo, na rychlé psaní mám ráda psací písmo, tiskací písmo nedokážu psát tak rychle. A i když jsem některá tiskací písmenka začlenila do svého písma psacího (zejména velká písmena), tak i tak jsem si k nim mnohdy přidala vlastní kličky, aby se napojovali, ptž mi to přijde pohodlnější na psaní.

Závěrem - jak už jsem psala, je mi jedno, jaké písmo se děti ve škole učí, beztak si každé dítě najde časem tu svoji variantu (a tedy nevím, jak na jiných školách, ale na krasopis přehnaně nehleděla učitelka ani u starší holky, ani teď u mladší), ale z nového návrhu jsem rozpačitá. Kdyby to bylo zadarmo, tak neřeknu. Ale převedení z jednoho typu písma na jiný nepochybně bude stát stát peníze a to mi tak trochu přijde jako jejich zbytečné vyhazování z okna, když ve školství jinak chybí peníze na kdeco ~d~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.