| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Stanovisko odborníků k "létání miminek"

Děkuju Mirko, protože váš článek mi mluvil naprosto z duše. Taky jsme létali a považuji to za naprosto úžasnou životní zkušenost. S naší nejmladší dcerkou jsme začali létat v jejích čtyřech měsících po té, co jsme s ní byli na Plaváčkovském pobytu. Od narození byla viditelně slabší na levou stranu, v leže na bříšku se nedokázala o levou ruku opřít, ve vodě se stáčela na bok. Létání nám ukazovali na chlapečkovi, který se měl narodit ve stejném měsíci jako dcera, ale narodil se předčasně o dva měsíce dřív. Viditelně si to užíval, byl spokojený a veselý a pohybově o tolik napřed před naší malou! Začali jsme to také zkoušet a NIKDY se nám nestalo, že by u létání dcerka plakala! Ano, byla období, kdy nám dala najevo, že jí některý cvik nesedí, a tak jsme ho na čas přestali dělat a vrátili se k němu za nějakou dobu, ale už po velmi krátké době bylo vidět, jak se na létání těší. Vysvlékali jsme ji, aby nám nevyklouzla z rukou, nešlo tedy o otužování, jen o bezpečnost. I nám paní Sudíková (které si mimochodem velice vážím)vysvětlovala, že rodič vlastní dítě nikdy neupustí, pokud není opilý nebo zfetovaný, a já tomu věřím. Začínali jsme jednoduššími cviky, nejen kvůli ní, ale i kvůli nám. Aby bylo dítě při létání spokojené, musí z rodiče cítit, že on sám je s létáním v pohodě, že si věří. Vystresovaný rodič to nutně přenáší na dítě, které má pak strach a z toho důvodu pláče. Dcerka ale neplakala, jak jsme řekli "jdeme lítat" a začali ji svlékat, už se smála a nadšeně třepala, a to jí nebylo ani půl roku! Taky v motorice dělala obrovské pokroky, chodit začala před desátým měsícem (bez chodítka, bez držení za ruce), a dodnes (4 roky) je motoricky výrazně napřed před svými vrstevníky, a po nás to rozhodně nemá. Taky je inteligentní, písmenka sice umí až od tří let a značky aut ji nezajímají, ale rozhodně hloupá není, je i společenská, nebojácná, veselá a hodná.Ještě dneska s dcerkou manžel občas lítá, ona ho o to totiž stále prosí. Limitem je podle mě jen fyzická zdatnost rodiče, protože já ji už od dvou let neunesla, on to ještě zvládá. Já sama nejsem žádná alternativní žena, nerodila jsem doma, nešátkovala, podpaží si holím, ale za lítání dám ruku do ohně. Není pro každého, může vadit některým dětem nebo ho psychicky nezvládnou rodiče, ale odsuzovat to, co jste si sami nevyzkoušeli...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.