| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Stanovisko odborníků k "létání miminek"

Cizinko, já nedotáhla myšlenku, musela jsem běžet za dítětem...
Chtěla jsem říct, že různých "magorů-rodičů", co hrotí výchovu do extrémů je všude plno, takže bych neměla s dítětem ani kam chodit, protože bych musela pořád řešit ostatní.

V Plaváčku bych předpokládala, pokud instruktorka uvidí jak dítě pláče, nebo se bojí potápění, že navrhne rodiči ať dítě nějak uklidní, provozují nějakou náhradní aktivitu, dítě zase pomalu přivyká, zbavuje strachu. Ale ona třeba řekne, ať se s ním rodič nepáře a strčí ho pod vodu..dítě se tím rozhodně neuklidní, řve, naloká se vody, nemůže dýchat a bojí se ještě víc...Toto se mi nelíbí...No a pokud řve dítě, protože cítí nervozitu rodiče? To už vůbec neopovažuji za důvod k nějakému násilnému překonávání, dokud rodič nezačne u sebe.
Jinak považuji plavání ve vodě, která není chlorovaná, za velmi prospěšné.

To samé u masáží..když dítě u nich řve, třeba řeknou, že se dítě zbavuje traumatu z čehosi(teď už nevím přesně z čeho), já tomuto prostě nevěřím, pokud řve, není mu to zřejmě příjemné, možná je mu zima, chce být v klidu, tak ho prostě zabalím a nechám toho.
Masáže jako takové jinak považuji za skvělou věc.

Hodně mi prostě vadí ta jejich teorie, že je u plavání, létání a masáží třeba dětský pláč překonávat a činnost provádět dál. Spousta lidí tu povídá, že se nedá plavání srovnávat s létáním..já tyto dvě činnosti neustále srovnávám, protože mi na tom vadí právě to nucení dětí do něčeho, na co nejsou ještě připravené, nebo to nechtějí, je jim to nepříjemné z jakýchkoli důvodů.

V plaváčku byla jinak atmosféra vesměs radostná, metody plavání z Ruska(to systematické pravidelné potápění) do něj rozhodně zatím nepronikly-naštěstí.Náladu mi kazilo, když jsem tam narazila na nějaké vyděšené dítě a jeho rodiče ho dál potápěli, aniž by ho uklidnili, nebo když jsem nechtěla dítě potápět já, protože zrovna nechtělo a pořád se nás ptali, kdy ho budeme potápět, že teď cvičíme zrovna potápění, a já to musela pořád vysvětlovat, prostě tak nějak na nás tlačili.
Asi jsem to dělala dobře, protože dítě teď vodu miluje a ke konci kurzů se potápělo naprosto skvěle.

Pokud si to tu někdo od nich přečte, tak snad to vezme jako konstruktivní kritiku, a bude nad tím přemýšlet.
Ten pocit, co tu uvádím, mělo i víc rodičů, někteří to neustáli a běželi ke konkurenci.

Plaváček považuji jinak za dobrou "firmu", a služby se mi líbily víc jak u konkurence, jinak bych tam nechodila.


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.