| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Amniocentéza - popis (ne)jednoho dne v jednom těhotenství

Tak článek byl skutečně zajímavý a pobavil mě.
Nicméně z tohoto článku a i z případů v mém okolí mám ale pocit, že někteří lékaři posílají pacientky na tento zákrok dost často zbytečně a bohužel v tom někdy vidím i záměr. Škoda že se nevedou nějaké statistiky kolik pacientek každý lékař na toto vyšetření odešle a z jakého důvodu. Osobně vím o jednom lékaři u nás v kraji, který má na tom v podstatě zájem, aby ženy na amniocentézu chodily, protože to pracoviště vede on a nebylo by pro něj ideální, kdyby bylo zrušeno pro nedostatek pacientek, že. Taky jsou gynekologové, kteří se pravidelně PLETOU v termínech porodu, někdy mám obavy, že to snad dělají schválně, aby tripple testy nevyšly. Jakoby neberou v potaz výsledky ultrazvuků a lpí na termínu podle MS, i když je pacientka obeznámí s dlouhým a nepravidelným cyklem. Nedávno jsem byla svědkem toho, že ten samý lékař, o kterém se zmiňuji, vypočítal termín pacientce opravdu špatně a až po čtyřech dnech marného vyvolávání, když už před sebou měla papíry na císaře, někoho v nemocnici napadlo to přepočítat a opravdu to bylo chybně. Pacientka šla domů a porodila potom normálně v termínu...No a co mi říkala, tak na amniocentéze samozřejmě byla, protože jí nevyšly tripple testy..jaké překvapení...

Moc bych se divila, kdyby autorku tohoto článku odeslali domů bez tohoto zákroku, když už tam byla...přece jenom to byla soukromá klinika, tak bylo v jejich zájmu celý tento proces provést až do konce..
Třeba ten její lékař, "který je tak zásoboval", byl nějaký kámoš přednosty této kliniky, nebo s nimi měl uzavřenou nějakou dohodu...celkem bych tomu věřila.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.