| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

... momentálně mi to opravdu vůbec nejde ~a~~f~~:( !

Kluci mě v poslední době fakt každou chvíli něčím vytočí. Staršímu bylo nedávno 6, mladšímu budou na jaře 4, jsou v podstatě moc fajn ~s~, chytří, vnímaví, šikovní. ALE - starší je v poslední době někdy vyloženě drzý a/nebo dělá hluchého (řeknu mu něco několikrát, samozřejmě se zdůvodněním, a on se tváří jako bych byla vzduch); s mladším se často hádají k vůli prkotinám (i když si jindy zas hezky hrajou), ten řve jak na lesy, vzteká se (asi je po mně ;-)) a to neposlouchání si zřejmě odkoukal od bráchy¨...~:(

Snažím se vždy všechno vysvětlovat, zapojovat je atd., rozhodovat společně pokud se to týká všech - ale u staršího mám pocit, že musí odmlouvat jaksi z principu, "aby si nezadal". Nebo zas pro změnu udělá něco úplně pitomého - jako by úplně vypnul mozek ~q~. Přitom se jedná o věci, o kterých jsem si jista že je ví. Fakt není hloupý. Naučil se v 5 letech číst, vykládá nám nejrůznější složité úvahy, ale aby se u stolu předklonil tak, že si nepobryndá triko, to NE ~o~! I když jsme mu to krátce předtím připomněli.
Nevím, těch věcí je spousta, nedají se všechny tady popsat...

Já bohužel patřím k netrpělivým a výbušným povahám, někdy se ovládám líp, někdy hůř - momentálně bych řekla že hůř ~f~. Němáte někdo nějaký tip - ať už týkající se dětí nebo mě?
Zkoušela jsem už i bachovky, konstituční homeopatii (i když jsem spiše skeptik), snažím si vždy v těch situaích vzpomenout na RaR (resp. principy, které TEORETICKY vyznávám snad odjakživa) - ale přesto se mi v poslední době docela často stalo, že jsem na ně zařvala a dokonce že mi několikrát ujela ruka (většinou u staršího, když byl drzý) - navzdory všem předsevzetím ~a~~f~!

Potřebovala bych asi, aby mi to bylo víc "jedno", abych to jejich chování nebrala osobně (?). Ale zas na druhou stranu mi přijde, že u blízkých lidí to člověk asi vždy bere "osobně", není mu t o jedno jak se chovají - nebo jak to vidíte Vy tady? Jak to děláte???

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.