| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Proč ženy na mateřské dovolené pijí III

to slovo mě napadlo po přečtení tvého příspěvku. Určitě ji potřebuješ, hlavně od tvých nejbližších. Možná, že slova upřímné pochvaly, uznání a díků každý večer od tvého muže by měly na tebe stejný účinek jako ta sklenka vína. Nevím.
První půlku tvého příspěvku znám z vlastní zkušenosti. Sama na výchovu dětí, práce, domácnost, kolotoč .... Neskončila jsem u sklenky, ale s totátní poruchou spánku. Neschopnost usnout, probouzená xkrát za noc, nakonec usnout v 5 ráno na hodinku. Toto trvalo několik dlouhých měsíců. Výsledek nebyl tak odlišný od toho kdybych pila. Doslova motající se únavou, nervózní, neschopná soustředit se na nic, děti mě obtěžovaly, měla jsem problém komunikovat s okolím, nic mě nezajímalo, celý den jsem myslela na to jak si chci jen lehnout a usnout a večer spánek nepřicházel. Prostě insomnie -hrůza. Pomohla mi také až lehká antidepresiva a hlavně jsem přestala chtít vše zvládnout na 100%. Už prostě nejdu v 10 večer po uložení dětí žehlit, péct, uklízet, dodělávat práci .... ne! Prostě pokud mi tělo říká, že je unavené tak odpočívám.
Ještě nikdo na světě neumřel, protože měl nevyžehlené tričko, děti chodí jen do jednoho kroužku, myslím, že plno věcí se v tomto věku mohou naučit i od rodičů, nepropadám už hysterii, že 18 dětí z 20ti chodí na AJ ve školce a to moje ne.
Samozřejmě že mám pocit, že ostatní matky toho stíhají mnohem víc a lépe.(hlavně o tom rády vyprávějí ) Asi ano anebo ne, už je mi to jedno. Strašně dlouho jsem se nechala vláčet pocity, že když ostatní zvládají tak já musím taky. Zvládla jsem ano a kam to vedlo.... Můj názor, pokud o něj stojíš je tento: Vykašli se na to! Vyber si 2 věci, které opravdu MUSÍŠ dělat. Dle mého názoru- vychovávat děti a vydělávat peníze- a ostatní vyděl 10ti. V momentě, kdy jde o zdraví a záchranu rodiny ( a o to myslím v tvém případě už jde ) , tak doma necht´je bordel, studené večeře, děti na nějakou dobu s minimem kroužků. Vem ty prachy co maj děti na kurzy a sportovní výbavu a dej je paní na úklid, at´ti vygruntuje komplet barák. A sedni si do křesla s capuccinem a koukej jak maká někdo jiný. Ano, budeš mít pocit, jako bys spáchala nevěru a kradla v obchodě, ale pokud se k této radikální změně v myšlení neodhodláš budou si děti pamatovat uštvanou matku, která byla pořád ve stresu ( oni sice nevědí o co jde, ale náladu a emoce rozeznají moc dobře )Drž se !!!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.