| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Maminky, važte si české mateřské…

a to asi 4 roky. (podotknu - před mnoha lety, ale dodnes, na to období často myslím jako na noční můru)
V roce 1990 - mých krásných 19 let - v létě jsem jela navštívit vzdálené příbuzné do Francie. Tam jsem HO potkala. Byli jsme si sympatičtí, ale jinak nic. Jen jsme si vyměnili adresy, a to bylo vše. Druhý rok jsem tam jela k sestřenici, ale to jsme se ani neviděli, neb v té době žil v Německu s tehdejší přítelkyní. Další rok mě pozval jeho otec, tak jsem jela opět do Francie, kde ON se právě vrátil sám z Německa. Sám a osamocený. Po krátkém čase jsme se sblížili, on následně přijel do Čech a pak odjel na Filipíny na zimu. Pak opět přijel za mnou, spolu jsme jeli do Francie, pak jsem se vrátila a čekala, až přijede cca za měsíc. A dočkala jsem se...z autobusu se vypotácelo cosi, co připomínalo mou velkou lásku. Totálně ožralý, s kuframa, s kolem, teď já s ním sama v Praze, ještě jsem ho musela dopravit cca 80 km domů autobusem.
No, umíte si představit. Když jsem se zamilovala, netušila jsem, že do alkoholika...ale proč to píšu v souvislosti s francouzskou výchovou...Jak jsme spolu žili, byla období, kdy to bylo hezké (když se právě snažil omezovat pití) a období, kdy byl téměř neustále mimo. Ale v těch lepších časech jsme spolu hodně mluvili, tak vypravoval i o svém dětství.
Narodil se v roce 1957. Když mu byl rok, dali ho rodiče do jakýchsi týdenních jeslí, aby mohli pracovat.Ale nebyly to jesle v pravém slova smyslu - byla to jedna paní na hlídání, která se starala cca o 5-7 dětí po celý týden. Syna si brali na víkendy domů. Když chodil do školy, tak musel chodit i do letní školy, aby rodiče mohli pracovat a nemuseli se starat, co s ním. V té době jeho matka byla už občasně dlouhodobě nemocná - nevím přesně, co jí bylo, tuším něco s psychikou - já osobně měla trochu podezření na drogy. On pak šel studovat architekturu, byl velmi talentovaný, a úspěšně dokončil studia - ovšem coby závislý na heroinu a jako drogový dealer. Jeho matka někdy v té době spáchala sebevraždu (aniž tušila, že syn je narkoman) - skočila z okna jejich bytu (z třetího patra) v Paříži. Ona byla poměrně zámožná, takže on byl dobře zabezpečen - což bylo bohužel to nejhorší, co se stalo. Lítal v drogách, z toho se pak dostal po několika pobytech na psychiatrii, ale nahradil drogy za alkohol. Zimu trávil vždy někdy v teplých krajích. Časem jsem zjistila, že jeho zvykem bylo nalípnout se na nějakou ženu (a ač sám byl za vodou) nechat se od ní živit a de facto parazitovat. Tak to bylo i se mnou (kdy já z hrubého platu 6000 Kč živila jeho, platila nájem a vše, co bylo třeba), tak to bylo s jeho německou přítelkyní atd. Jeho život byl taková honba za chimérami - vždy si vymyslel "úžasný plán", jak nějak vydělat a krátce na to opět nic.Vždy něco začal a nikdy nedokončil - neustále jen klouzal po povrchu, ač byl velmi inteligentní a talentovaný.Nikdy pořádně nic nedokázal a nic pro nikoho obrého nedělal - takový zbytečný člověk...
Musím říct, že pro mě byla úleva, když jsem se rozešli. A čím déle to bylo, tím jsem byla spokojenější.
Nechci, aby to vypadalo jako zevšeobecněvání, ale jen jeden příklad také výchovy.


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.