| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Maminko, nepij!

Divá Bára - je mi líto, cos prožila s tatínkem, ale tam muselo být opravdu víc faktorů dohromady - na cirhózu čistě z chlastu umírá minimum lidí.
Pokud se někoho alkoholismus osobně dotýká - ať vlastní nebo někoho blízkého, má tendence to vidět trochu jinak.

Já mám s alkoholem u sebe i ´ve svém okolí jiné zkušenosti ~d~

Můj otec je taky "alkoholik."
Od jeho mládí snad neuplynul den, kdy by si nedal pivo, dvě, tři, někdy víc - dle příležitosti (kořalku pije minimálně, sem tam rum do kafe). Provozuje to takhle už mnoho desítek let - letos jde do důchodu, ale pracovat bude dál. Je to velmi úspěšný muž ve všem, nač kdy sáhl - ekonomika, závody, psaní, zčásti politika...
S chlastem nikdy problém neměl a mít nebude.
Máma byla něco podobného jako já, ale dvě těhotenství ji též skoply z první ligy a poslední léta nepije prakticky vůbec, jelikož se málo dostane do společnosti, a když přijde návštěva, cumlá radši sladké likéry a pije kafe.
Ani ji alkohol nikdy nijak nepoznamenal - dokonce pořádala v rámci svého povolání přednášky o alkoholismu a návykových látkách...

Domnívám se, že závislost na čemkoli je tak strašně individuální otázka, že to prostě nikdo změřit, zvážit a zapsat nemůže.

Proto ani nijak zvlášť nevěřím více či méně odborným tabulkám, které mají jaksi změřit stupeň nalitosti u žen/mužů/tlustých/tenkých...
Když jsem absolvovala intenzivní školení v rámci VŠ a stala se preventistou sociálně patologických jevů, včetně zneužívání drog a alkoholu, jen jsem se v názoru utvrdila:
Vyplnila jsem velmi podrobný alkoholický dotazník sestavený odborníky pouze pro potřeby psychoporaden - dotazník na téma Jak moc jste byl opilý.
Zadala jsem silvestrovské údaje, vyšlo mi KOMA a SMRT.
Zarazilo mě to, zadala jsem tehdy běžné sobotní údaje, vyšlo mi KOMA a SMRT ~t~
Ano, je to cca 12 let, tehdy jsem vydržela opravdu hodně, nicméně i ze silvestra jsem domů došla po svých, aniž bych se válela v loužích, neměla okno a byla schopná komunikovat.
Zajímalo by mě, kolik bych toho musela vypít, aby z toho bylo fakt koma a smrt... ~e~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.