| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak v obchodech poznat zdravý chléb a pečivo

Já dělám kaše často. Když spěchám vyplatí se vzít instantní - např. ve zdravé výživě všude najdeš od firmy Nomina - velký výběr: jáhlová, ovesná, kukuřičná, směs, rýžová, pohanková (tu nemám ráda, ač pohanku už jím). Dřív jsem je zalévala mlékem, dnes hlavně vodou nebo ovesným mlékem. Kravským mlékem míň často. Z těchto kaší se dají dělat i přílohy k jídlům - třeba placičky apod. (recepty jsou i na krabicích).
Jinak když mám čas tak vařím normálně kaše z jáhel, pohanky, vloček,krup, rýže... často to mám tak, že udělám víc těchto obilovin jako hlavní jídlo (což jsem si teď oblíbila místo neustálých brambor a těstovin) a co mi zbyde, krásně druhý den rozvařím na kaši. Nejčastěji na sladko (s kompotem, oříšky, sušeným ovocem, banánem a čerstvým ovocem, kakaemm, karobem, skořicí.... každý den můžeš mít jinou chuť) nebo občas i na slano - třeba s kari a zeleninovým salátem, s nastrouhaným sýrem, kyselým zelím, kyselými okurkami, kyselými rybičkami (to je má trvanlivá strava, když nemám čas - v ledničce to vydrží dlouho ;o)
No dnes už si bez obilovin těžko představím týden... začínala jsem jenom jáhlemi - jsou jemné a moc dobré (a taky nejrychleji uvařené) a postupně objevovala další dnes dost zapomenuté... Základ je dost to povařit, aby to bylo pořádně měkkoučké a nemusel to člověk pracně žvýkat.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.