| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

ahoj,
čekám třetí dítko a rovněž se připojuji k tomu, že stát plejtvá penězi.
Te´d jak zase chtějí vrátit mateřskou, neříkám, že by nám to nepomohlo, jedná se u nás totiž cca o 3.000 měsíčně, x6měsíců, si každý lehce spočítá, že je 18.000, který se třemi dětmi mít či nemít.. je velký rozdíl.
a tak jsem na vážkách. Nicméně každý kdo si pořizuje dítě musí počítat s tím, že ho musí uživit sám, rodičovský příspěvek je od státu víc než štědrý. Se synem, kterému bude letos osm jsem měla rodičák 2.500 a v jeho dvou letech jsem prostě šla do práce, abysme měli co jíst.
Spíš bych taky uvítala vícepředškolních zařízení, možnost zkrácených úvazků, podpora matek s malými dětmi. Protože každou 1.000, kterou te´d na mateřské dostane maminka navíc - její dítě bude mít dluh 5.000 Kč.

Jo a s tím děděním - synovec je od naší berušky o 13 měsíců mladší a dědil jen asi první půl rok.. a to ne všechno, protože je mnohem větší, silnější, mohutnější duclatější.
Rovněž to takhle má řada kamarádek a dokonce i můj otec, první dvě dcery rok od sebe, rovněž po sobě dědily jen první rok, protože pak ta mladší byla stejně velká jako ta starší.
A mý dva bratři to je totožné. Od sebe necelé dva roky.. ale taky po sobě dědili jen ten první, pak mladší dorostl staršího a bylo po dědění, chodili oblíkaní jako dvojčata.

Je ale fakt, že třeba autosedačka a kočárek se podědit dají.

Mimo to si ale myslím, že to je taky otázka priorit, někdo tu psal, že skoro celý porodný padlo na kočár. TO už záleží, když musí někdo mít novej, tak holt musí, ojetej na dvojčátka se dá koupit ale i za 3-5tisíc a to velmi pěkný a velmi kvalitní.

Já třetí mimčo neplánovala a spoustu věcí prodala a musela jsem taky kupovat znova - kočár, sedačku, postýlku.
Stačilo pokouknout a máme krásnýho quiny - kombinaci všeho včetně sedačky, hluboké korby i sporťáku, který je rok starý a stál 18.000 a my ho koupily za 2.400, je jako novej, krom toho jetej jen o víkendech na chatě, prostě paní už doma zavazel a potřebovala místo.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.