| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Prezidentské veto je nepodložené

Pokládám prezidentské veto za správné - (to jsem pěstoun :-)).Zákon je sice reformní a řadu věcí chce řešit moderní cestou - otázka je, zda jsou ty věci nastaveny dobře. Měli bychom se na situaci na západě podívat skutečně odborně - diskuse, která se tady zatím vedla (kterou vedly neziskovky a ministerstvo), na jejímž základě zákon vznikal - mi připadá značně neodborná a sentimentální. Prostě pokud pěstoun vysloví nějakou kritiku, zahraniční příklad, který je třeba častějším jevem, okamžitě je odkazován na to, že u nás se to zvládne, že to je jen jev okrajový a kde že jsem to viděla, že to snad ani není pravda... přece všichni chceme ty ubožázka z koněnáků dostat ven...
Nejsem pro to, aby se z českých pěstounských rodin dělaly prostory, které budou směřovat ke stylu ústavní výchovy. Z pozorování situace v zahraničí jde vidět, že tyto děti, které nemohou k rodině přilnout (a rodina v podstatě k nim ani nemá), mají stejně neúspěšný další život, srovnatelný s našimi dětmi, které procházejí ústavy.
Rozhodně vítám, že zákon chtěl řešit kojence - ovšem to může řešit už dnes. Bohužel nikde nevidím zástupy nadšených pěstounů, kteří by si převážně romská koněnátka měli zájem vyzvedávat.
Panu prezidentovi v této věci fandím (ačkoliv s ním v různých jiných věcech i nesouhlasím) a přeji mu, aby se nenechal zviklat délkou seznamu petičníků. Osobně jsem povinně dobrovolně vřazena do jedné pěstounské organizace, která je také připojena - a vadí mi fakt, že tyto sdružení tak trochu mluví za všechny pěstouny u nich registrované, ačkoliv někteří (a není jich úplně málo) s tím vůbec nemusí souhlasit.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.