| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Černé puntíky frčí i v dnešní "moderní" škole

Tedy tento článek jsem nemohla ani dočíst. Autorka mi přijde jako pan chytrolína, co spadla z Marsu. Ono učit na vysoké škole a základce je zásadní rozdíl. Učím děti i dospělé a nedá se to porovnávat. Prostě nebe a dudy. Když si připravujete výuku pro děti, je to kromě o obsahu i příprava pomůcek, organizace školní hodiny, aby to bylo jasné, mělo spád atd. U dospělých je to víc o odbornost, obsahu. Mě osobně přijde to druhé mnohem snazší.
Co se týká puntíků, černých nebo červených či jiných, je to prostě jen vyjádření toho, v jakém souladu je dítě s požadavky školy. Nic špatného na tom nevidím, zdá se mi, že je dobře, když je jasno. A děti v tom jasno mívají, ti co tvrdí, že ne, jsou ty typy, co se snaží odmala chytračit, obvykle to bývá program z rodiny. Samozřejmě může být problém i v osobě paní učitelky, ale to s puntíky nemá co dělat.
¨Docela mě zvedlo ze židle prohlášení paní autorky, že učitel by neměl odvádět práci jen do výše platu. Zajímalo by mě proč jako. Za málo peněz málo muziky, to platilo vždycky, a pokud si to dnešní vláda neuvědomuje, nemá se co divit. Svoje povolání si vybral každý, ne jen učitelé, a to není důvod chtít aby plivali pajšl zadarmo. Tento svět měří hodnotu penězi, to není žádná novinka pro nikoho, takže proč z toho vyloučit školství? Podle toho musím říct, že i průměrný učitel není dostatečně ohodnocen za práci co odvádí.Existuje tu navíc jakási zcestná představa, že učitel má pracovat osm hodin denně, a jsou snahy to všelijak přepočítávat...to je nesmysl, práce učitele při výuce je tak intenzivní a koncentrovaná, že přepočty kolik stráví opravami a přípravami nemají smysl. jde o výdej energie a ten je značný. Vím to, protože jsem dělal i jiná povolání.
Jinak učím ráda, ale cítím se vyčerpaná. Porovnávat můžu, jak jsem už psala, dělala jsem v řadě dalších, kancelářských, manažerských a kreativních profesích, a zase...je to jako počítat jablka a hrušky. Nikde nejedete tak naplno jak v té třídě. V kanceláři jsem si řekla, tuhle věc dodělám za hodinu, teď potřebuju kafe, protáhnout se... Ve škole si nemůžete ani odskočit na záchod.
Závěr:
Puntíky vítám, dávají věcem řád. Tečka. Černá - autorce článku. Ať příště napíše jak to teda dělat. To budu ráda nejen já, ale další, co navzdory mizerným platům a davům, které si výuku představují jak Hurvínek válku (nikdy jsem to nedělal ale je to zřejmá brnkačka a ulejvárna) snaží (zatím ještě) odvádět kvalitní práci.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.