| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku 60 % dětí v České republice je kojeno méně než 6 měsíců

Konečně někdo napsal to, co si myslím taky. Přesně to vystihujete. Ano, spousty rad, jak se dítěte "zbavit", něco zakázat, co je mu přirozené, plně s Vámi souhlasím. Taky si myslím, že malé miminko tak nějak ví, co a kdy potřebuje. Naštěstí naše pediatrička (ač žádná mladice) mi říkala, ať se děťátku přizpůsobím já. Když bude chtít mlíčko, dát mu. Když prospí celou noc, rozhodně ho kvůli mlíčku nebudít. A těch 2x 5 nebo 10 minut jsem nedodržovala ani v porodnici. Ano, kojení bylo delší, ale miminko spokojené a napapané. A te´d, když chce spinkat se mnou (dlouho malá odmítala postýlku), tak jsem se tomu taky nebránila, I když samozřejmě na mě třeba tchýně škaredě koukala... A řvát jsem ji taky nenechávala, když nechtěla sama usnout, ale raději si lehla s ní. Musím občas snést narážku, jak dělám všechno špatně a co všechno jsme již zanedbali, ale pro mne je nejdůležitější, aby dítě bylo spokojené (samozřejmě si ho nenechám skákat po hlavě). Momentálně má malá 3 roky, kojená byla do 2 let a 5 měs. (abych moc nedráždila okolí, kojila jsem jen doma, převážně ráno a večer). Ale pokud jsem se někomu zmínila, že ještě kojím, tak jsem se setkávala občas s velkým údivem, že kojit tak velké dítě, fuj. Ale kupodivu, moje maminka, která nás kojila jen do 3 měs., a považovala to původně za něco nepatřičného kojit třeba dítě starší půl roku, tak nakonec jí to u mě nijak divné nepřišlo. Jak člověk čte všechny ty rady, na co si dát s miminem pozor, aby s vámi nespalo v posteli, myslím, že je to každého věc. A když to miminko to chce a mamince je to příjemné, tak proč ne. Do puberty to dítě tam s vámi asi spát nebude... A jestli samo bude chtít postýlku ve 2, 3 nebo 5 letech, prostě to přijde. Takže já jsem taky pro nenásilí, chci si své dítě užít a ne se něčeho dobrovolně vzdávat.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.