| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

zažila jsem obojí a mám psychoterapeutický výcvik. Kinezilogii vůbec nezavrhuju ta běhá po svalovém napětí, kineziolog se ptá a vnímá jak tělo reaguje a odpovídá. Ale co si myslím, že je důležité, tak nedochází v kineziologii k vědomému zpracování problémů. Na problém se přijde a člověk ani nemusí být zralý a šup a měl by být pryč. Je to pro mě takový vytržený z kontextu (alespoň tak jsem to zažila). Proto taky ne každé kinezilogické sezení je úspěšné a proto se často musí opakovat a i tak jsou recidivy- protože většinou jde o problémy sloučené s mnoha dalšími. Mně pomohla kineziologie asi na měsíc, fakt super- ale byl to psychoterapeut-kineziolog opravdu vzácná kombinace. Ale potom se problémy vrátily. Už předtím jsem navštívila kinezioložku několikrát a bylo to úplně k ničemu.
Co asi lidi na kineziologii láká je to, že je to téměř bezpracný a mělo by to být rychlý. Mhohdy to ale nemá efekt. Psychoterapie je naopak pracný mnohdy bolestivý proces. Ten ale člověka posouvá jinam tím, že se naučí vlastními silami zvládat problémy a řešit je jinak než byl doposud zvyklý. Terapeut většinou jenom vede, otevírá cesty, ďává možnosti. Na všechno si ale klient přijde sám. Ale hodně lidí to nevydrží, vzdá, mají pocit, že by to měl terapeut vyřešit za ně. A hlavně na terapii není zralý každý, člověk musí mít i určitou úroveň inteligence a motivace.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.