| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k dotazu Sociální dávky svobodné matky

Ahoj,
tak na dávky máš nárok pokud vím.....Pokud bydlíte v bytě,který je v osobním vlastnictví,tak se postupuje takto.....
Zajdeš na ÚP,tam si vemeš papír-PŘÍSPĚVEK NA BYDLENÍ,musíš vyplnit kolik je propočet za elektriku a vodu za uplnulé tři měsíce,výši příjmů v domástnosti,včetně alimentů,mateřské/rodičovské,porodné-POZOR VŠE SE POČÍTÁ....Počet obyvatel v domáctnosti+záleží v jak velkém městě bydlíte,kalkulačku najdeš na netu....

Pokud bydlíte v nájmu,pak si musíš vzít papír z magistrátu,tam ta dávka je mnohem nižší....V obou případech se vyplácí dávka tři měsíce.Před uplynutí této doby musíš opět jít na úřad a opět vyplnit stejný papír se skutečnostmi tři měsíce zpětně.

Dále pokud budeš kojit,tak příspěvek na kojení.Ne není to blbost.V vezmeš papír z ÚP a zbytek vypní pediatr nebo gynekolog,jež uvedou v pravost,že kojíš....Příspěvek je okolo 200Kč až 1000Kč měsíčně.

Dále je to příspěvek na dítě,je to jen na cca půl roku 200Kč,ale i to se počítá....
Jinak neuvádět otce.....
Víš právě jsem měla takovou spolužačku jež otěhotněla dva roky po střední....
Otce neuváděla kvůli dávkám viz.výše...On měl dluhy na sociálním a zdravotním.Před úřady se schovával tak,že pracoval na černo.Když dělá člověk na černo,nemusí mu totiž nikdo šáhnout na plat.Bohužel byl nezodpovědný a sem tam na ty brigády ani nechodil a místo toho upíjel v hospodě a začal víc kouřit.Ta spolužačka dostávala příspěvek na dítě 200Kč,5000Kč příspěvek nabydlení+7000Kč mateřská-předtím pracovala v kavárně+brigády jako pokojská....Na malý městys 15000Kčje velká částka.A tenhle přítel byla jedna velká koule na nohu,tak šli od sebe.Blbý je to v tom,že ona se musí honit a on jí neposílá nic.Jde o to,že pokud budeš mít alimenty,tak + k tomu dva roky ti otec dítěte musí platit výživné i na tebe....Je dobré i na to myslet....Pakchtěla pořídit pokojík atd....a neměla z čeho....Tak jsem jí poradila darování vajíček-oaocystů.....Vím,je to trošku nehumání,ale za jedno dárcoství 20000Kč.Šla na to třikrát a v poho....Nakoupila za to nábytek,udělala řidičak a koupila menšího golfa 1.4....V menším městečku,kam to máš všude daleko se auto hodí....Ted to ještě jde jak říká,ale neví co bude potom nebo až přijdou nové směrnice a zkrouhnou jí dávky....Jěště rok na mateřské a musí do práce,to už bude horší....Já na tvém místě bych zurgovala ještě otce dítěte,věř,že časem bude dítě potřebovat více a více věcí....Ted nemyslím materiálních.To dítě bude na tom nejvíce bito.Vážně to jinak nejde....
Jsem s tebou....Já měla ještě syna na střední,maturitní zkoušky jsem si dodělala půl roku od narození syna....A DALA JSEM TO A PAK VEJŠKU...Ted dělám na pěkném místě v nemocnici....Uvidíš,to zvládneš....~g~.Škola,všechno se dodělá,pokud jsi snaživá alespoň trochu,učitelé to vycítí a uvidíš,vše bude ok.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.