| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj, moje holčička měla prakticky zašlou VF již při narození, úplně se uzavřela cca v 5ti měsících. Od 6ti neděl jezdíme k neurologovi, ten pečlivě sleduje obvod hlavičky /hlavička zatím roste v pořádku/, teď je holčičce 8 měsíců a má obvod cca 45 cm /při narození 35 cm/, sice máme jiné větší zdravotní problémy, ale to v žádném případě s předčasným uzávěrem VF nesouvisí.
Mě osobně bohužel již v porodnici dost necitlivě a bez bližšího vysvětlení řekli, jak to je - i já si malovala černé scénáře, byla jsem z toho na prášky /navíc hormony pracovaly, myslela jsem, že se složím/, chyběly mi informace, teď už ale vím, že 4! /což je docela dost/ procentům zdravých miminek se VF uzavře do 3 měsíců věku. Jiná miminka zase mají VF otevřenou třeba ve 4 letech /zase opačný problém/. Tak se ničeho neboj, neurolog malou bude sledovat, bude sledovat psychomotorický vývoj /nic to není, je to vyšetření různých reflexů/... určitě to bude dobré...
Jinak - přes internet si píšu s maminkou, jejíž holčičce se VF uzavřela snad ještě, když byla u maminky v bříšku, bohužel se později potvrdil i uzávěr jednoho z lebečních švů, holčička byla na operaci, všechno proběhlo na 1, byly to sice pro všechny nervy, ale vypadá to, že holčička bude v úplném pořádku - nechci v žádném případě strašit, to ne - vím, jaké jsou to nervy /my také ještě nemáme vyhráno, stále se obvod hlavičky musí sledovat/, musíme prostě věřit, že to bude v pořádku /operace je nutná opravdu jen u zlomku dětí, u většiny to chce jen pečlivé sledování/... Držím palečky a přeji hlavně zdravíčko.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.