| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak se kojí v parlamentu

Nevadí mi kojení v parlamentu, při projevu nebo hraní na hudební nástroj, nevadí mi žádné kojení, ani když by to mělo být pozérské kojení, protože si myslím, že lidi pózují daleko blbějšími věcmi než kojením a nikomu to nevadí, naopak si ještě pochvalují a obdivují, takže za mě klidně laktaci do politiky, když politika v laktaci už je.
Domnívám se, intelektuální nároky spojené s kojením se limitně blíží nule. Taky jsem při prvních třech dětech bez knihy nebo ruky na myši prso netasila a nebylo mi moc jasné, proč se ve staromódních příručkách pro pokrokové matky psalo, že kojení vyžaduje klidu a je to věc na hranici tajné posvátnosti a celé se mi to spojilo až s nejmladším, díky zkušenosti, kterou mi mj. umožnila značná únava a současně probíhající tvorba práce o oxytocinu.
Oxytocin je v antagonistickém vztahu k neokortexovým funkcím. Když by se neokortex přirovnal k počítači, tak je to nějaký starší typ, co vyprodukoval hodně hluku. Oxytocin tlumí ten hluk, ale současně hluk brzdí tok oxytocinu, je to celé dost choulostivé a není to moc vidět, protože laktace je na oxytocinu závislá jen v počátku, pak je s ním už jen provázaná. Prolaktin je v zásadě synergický s oxytocinem.
Oba mají silný behaviorální efekt, nejspíš daleko silnější, než se původně předpokládalo.
V tomhle rámci m ů ž e mít smysl nekojit děti v parlamentu, nebo to může vysvětlovat, proč event. některé ženy o to nemají zájem (když to není způsobené prostým odporem k parlamentu).
Oxytocin se vyplavuje při všech dějích, kdy je v pohybu hladké svalstvo, takže mj. i při defekaci a to může osvětlovat, proč v tom někdo vidí spojitost, jenže ta spojitost je jiná, než že kojení je eklhaft..

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.