| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Animace: Je nutné očkovat mé dítě, když jsou očkovány všechny ostatní?

Animace je perfektní a jasně ukazuje, jak která míra proočkovanosti (respektive imunizace) ovlivní šíření nemoci. Nicméně to má malý háček. Stále se řeší zejména pouze očkování dětí. To fungovalo dobře v době, kdy dospělá populace byla imunizovaná proděláním nemoci. jenže dnes už je čím dál tím větší část populace imunizována očkováním v dětství a bohužel mi přijde, že se konkrétně v česku neřeší případné přeočkování dospělých. Bereme to tak, že imunita je doživotní. Ne vždy tomu tak ale je - například poslední epidemie černého kašle a příušnic byly hodně rozsáhlé i díky dřívějšímu selhání vakcín. Například můj bratr v 18 neměl už absolutně žádné protilátky proti příušnicím (já jsem ho pobídla, ať si to enchá zjsitit, protože pracovasl s malými dětmi - takže se nakonec nechal přeočkovat). Vím od švagrové z Austrálie, že tam byly vyzýváni dospělí z rodin, kde se očekávalo anrození dítěte, aby se enchali přeočkovat proti černému kašli, protože neočkovanému novorozenci hrozilo nejvíce rizika právě od jeho rodiny. V ČR jsem žádnou takovou aktivitu nezaznamenala. Naposledy mě velmi překvapilo, když měla nemocnice Motol problémy se svým urgentním příjmem, protože jejich lékaři neměli protilátky proti spalničkám a po setkání s nakaženým pacientem byli v karanténě. Stejně tak bylo zajímavé, že v čase stoupalo % nakažených dospělých oproti dětem. Mě osobně už v 11, když jsem šla na test protilátek proti TBC, přišlo divné, že potom už nikdo nic netestuje (protože já sama měla protilátek dost a očkování jsem nepotřebovala, ale jak můžu vědět, že za 10 let to bude stejné?).
Navíc dnes už nejsme izolovaná země, proudí sem turisté a lidé za prací z jiných zemí a tudíž je větší pravděpodobnost setkánís e s nákazou. Proto bych čekala, že se začne aktivněji řešit stupeň imunizace dospělé populace (zejména s ohledem na šíření nemoci). Protože 95% proočkovanost dětí (která se neustále v ČR řeší jako to důležité) nic neznamená, pokud na stejném čísle nejsme v rámci celé populace.....

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.