| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Integraci zvládáme. Ale za jakou cenu?

Ten konec pro mne mluví za vše, učitelka, která napíše, u nás jsou děti tak zaměstnané, že nemají čas zlobit, rozlít mléko... pro mne není důvěryhodná učitelka. Já si to tedy velice představit umím, že uklízečka nečeká a nenahláží do třídy, kdy je potřeba utřít rozlité mléko je asi v každé školce, tudíž dojít pro uklízečku (která má též svou práci), říct jí o pomoc, v tu dobu je ve třídě+ jen jedna učitelka nebo žádná... z toho pramení další menší katastrofy, jako že dítě do mléka šlápne, takže jít ho převléct.. a hlavně z toho stresu a nepohody pramení to, že učitelka není v klidu, přenáší se to na děti... no a ty více zlobí. A mít více problematických dětí ve třídě.
Jestli je asistentka na poloviční úvazek, tak pak to dítě je bez asistenstky nebo odchází domů ?
23 i 25 dětí ve třídě mi připadá zvládnutelné s neproblémovými dětmi, s jedním problémovým a asistentkou, možná dvě problémové a dvě asistentky... ale víc problémových dětí už vidím jako problematické a hlavně ony jsou problémové děti a problémové děti. Holčička s lehčí formouo Down. syndromu je pravděpodobně jinak náročná než autistické agresivní dítě, jak pro asistentku, tak pro okolí... v druhém případě si myslím, že i jedno, dvě takové děti a je to nezvládnutelné a zatěžující učitele, ostatní děti...
ale hlavně, učitelka co si myslí, že děti stačí zabavit a je po problému, to se mi nelíbí, takhle to nefunguje. Seelepší učitel nezvládne situaci, kdy je přetížený (a dlouhodobě, to musí vést i k vyhoření), a s tímhle názorem od kolegyně, podle mne tím spíše. Asi to dělám špatně, nezaměstnávám děti dostatečně, když zlobí. Jenže ono je to i o chvílích pohody, volné hry a nikoli neustálého zaměstnávání dětí, aby nezlobily.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.