Arieno, Snad ti trošku pomůže odpověd na můj dotaz na WWW.epilepsie.cz a moje informace.
K dědičnosti: Obecně se dá říci že rodič , který je léčen pro epilepsii má riziko epilepsie u svého potomka cca 6%, t.j. vyšší než v běžné populaci. Dědí se určitá dispozice k záchvatům, která se může projevit vlivem dalších okolností.
Epi nemusí být jen dědičná. Můžeš jí "získat" po úrazu, komplikacemi při porodu - už ji v sobě máš a jen čejká na spouštěcí mechanismus. U někoho je to virová nemoc u jiného třeba puberta.
K léčbě a podávání léků: Každé antiepileptikum působí na jiné biochemické úrovni. Obecně všechna snižují intenzitu výbojů, kterými se projevují epileptické korové buňky - tlumí je a brání jejich šíření do okolí. Antiepileptika tedy snižují záchvatovou pohotovost mozku. Epilepsie má mnoho příčin. Právě na příčině epilepsie hodně závisí i prognóza onemocnění. Doslovně léčitelné jsou pouze formy s dobře vymezeným poškozením mozku, kdy lze chirurgicky takové místo odstranit. U všech ostatních epilepsií se podáváním antiepileptik především snažíme zabránit opakování záchvatů. Ty mohou vést k druhotnému poškození mozku a zhoršení samotné epilepsie.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.