| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

zerat znova. Zkoušela jsem dceru naučit jezdit na kole od tří let. Nechápala to, nechápala to ani, když jsem jí mechanicky šlapala s nohama. Jakmile jsem ji nohy pustila, šlapat přestala, protože prostě nedokázal v mozku přijít na ten fígl, jak nohy prostřídat. Sama na to přišla o rok a něco později, to zas nedokázala držet rovnováhu.
Syna jsem posadila ve dvou a půl letech na kolo a začal šlapat sám od sebe.

Dokážeš pochopit, že každý dítě se vyvíjí jinak rychle a dozrává mu mozek jinak rychle? A že učit ho to dřív, než k tomu má mozek zralý je totální nesmysl a cesta akorát k tomu, mu to znechutit?

Proč (kdyby dle tvého bylo všechno jenom o mechanickém naučení) neumí tolik lidí bruslit na ledě, dělat stojky či přemety na kladině atd? Proč neumí každý člověk vymýšlet počítačový programy, počítat integrály, operovat žlučník nebo nalepit rovně tapety na zeď? Protože každý jsme limitovaný svým mozkem.

A stejně tak je to i s kolem, někteří na to přijdou hned, některým to trvá dlouho a je prostě sorta lidí, kteří se to nenaučej nikdy. No a co? Je nutný se na ně koukat opovržlivě a pronášet poznámky ve stylu Nepochopím předškoláky, co neuměj jezdit na kole...?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.