| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Zdravím, tak my jsme po týdnu po kompletní obřízce na které jsem byla s 5tiletým klukem. Poprvé jsme na to, že to nebude v pohodě narazili na 3leté prohlídce a Dr. nás hned poslala na Krčskou chirurgii kam jsem nešla a rozhodla se mu to zkoušet pomalu doma, protože do té doby jsme to nezkoušeli. Čůral vždy v pohodě, sice menším proudem, ale byl bez zánětů atd. Pak jsme přešli k jiné Dr., ta řekla, že uvidíme do 5ti let a pak už to budeme muset řešit, ale v létě když měl 4,5 roků dostal do předkožky zánět, na pohotovosti mu sondičkou za vydatného řevu vršek rozšířili a týden jsme dávali ATB mast a proplachy stříkačkou. Navrhli nám tam udělat kompletní obřízku ještě s plastikou močové trubice, dostala jsem vynadáno, že jsem mu to zanedbala atd. Po pár dnech jsem dostala kontakt na jinou Dr. dětské chirurgie a se synem jí navštívila. Navrhla mu zánět doléčit a poté by mu ambulantně ve spánku udělali přetažení, kompletní obřízku nevidí jako nutnou. Dva termíny jsme k vůli jeho nemoci prošvihli a najednou byl půl rok od zánětu. Známí mne zrazovali od přetažení, že to bude náročné na první dny po zákroku.. Syn po prohlídkách svého pinďi už nechtěl žádnou kontrolu absolvovat, chránil si ho a vždy to probíhalo za boje. V lednu jsme se dostali k novému doporučenému Dr., který navrhl poslední šanci kortikoidovou mastičku, kterou jsme 6 týdnů poctivě mazali a snažili se předkožku masírovat a natahovat. Ale i po 6ti týdnech jen stále ta samá malá dírečka. Vzhledem k tomu jak syn u lékařů reagoval nám Dr. doporučil kompletní obřízku, ať má syn pokoj od všeho a nemusí už přetahovat. Takže jsme nastoupili na urologii a v celkové narkóze syn tento zákrok podstoupil. Nejhorší bylo odpoledne, když se probral po narkoze a první čůrání, brečel.. druhý den si vytrpěl sundavání obvazu, což byla hrůza, měl to přilepené ke kůži, zalud poté vypadal otekle, krvavě, se stroupky, kůže pod žaludem zkrácená a celá obšitá. Naštěstí má vstřebávací stehy, takže hrůza když jsem to viděla a představila si, že mu to budou ještě tahat, byla menší. No syn z toho nadšený nebyl, knoural, že takového pinďu nechce, že se o něj bojí a dá se říct, že ty 3 dny co jsme tam byli se nehnul z postele a bál se pohnout. Domů jel bez spodků, měl jen boty a dlouhou mikinu, kterou si držel, aby se mu ho nedotýkala.. Průšvih byl v tom, že jak měl předkožku v místech přilepenou, tak to tam měl krvavé a musíme máčet v heřmánku, protože mu to mokvalo a pak zase mazat mastičkou, aby se to mastilo. Týden jsme byli doma, 8den po zákroku si sám nandal volné slipky a za dva dny na to šel do školky. Dnes je 12tý den, stále má po půlce žaludu a části ustřižené předkožky strupy, kteé se odchlipují, chodí pomalu a sem tam si zastěžuje, že ho to bolí, jak se ten stroupek dotýká látky a drhne ho. O tom, jak měl citlivou špičku žaludu ani nemluvím. Než ho oblíkne, musí si jí namazat, aby se mu nalepila na látku a nešoupala se tam. Myslím, že kdybych to věděla, zákrok bych mu nechala udělat už v těch 3 letech, bojím, se, že teď to docela fest prožívá, ptá se proč to s pinďou má, že se mu tak nelíbí a nechce ho takhle mít. Tak snad když se mu uzdraví a uvidí, že to je okej a lepší než bylo, tak časem zapomene a srovná se s tím.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.