| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak v 1 roce kluci spali v noci celkem OK, přes den tak 2x 20 min až půl hodiny. Nestihla jsem za těch 20 min ani udělat oběd...Okolo asi 2 let se to změnilo - spali po obědě i 2 - 3 hodiny a to až do 5 let, do předškolního věku chodili "odpočívat" (což znamenalo většinou hodinovej film nebo nějakou stolní hru - člobrdo vedlo, ale až tak po 5.roce.
V 1 roce začínali chodit, byl to děs, když se to konečně naučili, tak nechodili ale běhali. Hlavně hodně padali, zakopávali si o nohy. Básničky, čtení, nic takového neexistovalo, neposeděli ani chvilku, furt jenom pohyb, pohyb. Skoro všechny hračky zničili - ne schválně, ale jak s nimi silou "pracovali", nebo jim spadly na zem, na ně děti,.... Na kočáru jsem je vozila do 3 let, jinak nekoordinovaně běhali kamkoli, kdykoli, pod auta, do řeky,.... Za ruku nechtěli chodit vůbec. Na hřiště jsme codili jenom na oplocená, ideálně 2 dospělci s nimi (dvojčata). Zklidnili se maličko po 3. roce. Nejlepší přítel - odrážedlo, milovali tak od toho 1roku až do doby kdy začali na kolech. Pohyb všeho druhu, hlavně míčovky, běhání, to milovali snad od miminka. Vydržet u hry, u knížky, to zvládli s nástupem do školky (4 roky), v 5 to už nebyl problém, ale muselo je to bavit.
Sojko, nemaluj čerty na zeď. Neboj se předem, až to nastane, budeš věci řešit.... Já se taky furt bála, jaké všechna dys- budou mít, hlídala jsem, zda jsou praváci nebo leváci (abych nakoupila včas pomůcky pro leváky, ne kvůli přeučování). A nakonec se nic z toho nepotvrdilo, jen LMD, dnes přejmenovaná na ADHD.~3~~3~~3~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.