| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Máme a dečkou bohaté zkušenosti. Syn se narodil KP s vykloubenýma nohama a dečku nosil 24h. denně od 2. do 11.měsíce (ta jedna hodina denně bez dečky byla určená pro cvičení vojtovky - cvičili jsme 4x denně... a pro koupání)

Dečka se nevrací, dostaneš jí buď přímo u ortopeda nebo si jí koupíš ve zdravotnických potřebách (jsou nebo aspoň byly... jsou to 4 roky, co jí syn měl... podle velikosti).

Dečka se udržuje dost blbě. Ta, co jsme měli, byla uvnitř vlastně plastová, takže se nedala dát do pračky ani vyždímat. Prala jsem jí v ruce jemným kartáčkem a pak nechávala vykapat nad vanou nebo normálně venku na sušáku.

Polohování na bříško opravdu nehrozí~a~ Syn se tedy později už na bříško i s tou dečkou sám otočil, když byl větší a silnější, ale nemohl se dostat nikdy zpět.

Další vývoj samozřejmě dečka ovlivnila, ale hodně záleží na tom, jak dlouho jí budete mít. Syn jí měl až do 11.měsíce a to znamenalo tedy celou tu dobu vlastně jen ležet na zádech bez možnosti jiného pohybu. Sundavala jsem dečku tedy do autosedačky, protože do ní se pochopitelně s dečkou nevešel... a v pozdějším věku i do kočárku. Musel mít tu dečku extrémně utaženou v takové poloze, že měl nohy opravdu hodně daleko od sebe (viz fotka) a tak se na šířku později nevešel ani do sporťáku.
Když jsme už dečku mohli sundat, tak teprve tehdy se syn začal učit lézt (kolem 1.roku) a veškerý další vývoj se trochu opozdil. Ale na druhou stranu od dvou let byl absolutně bez kočáru, nechtěl ani do golfek, pořád jen chodit, chodit, chodit:-) Je mu 4 a půl a kromě typického "dečkového" posezu (když klečí, tak nikdy ne na patách, ale zadečkem na zemi a nohy má naširoko od sebe) není samozřejmě mezi ním a jinými dětmi žádný rozdíl. Běhá, jezdí na kole... prostě jako by se nic nestalo:-)

Dečku jsem na kojení nesundavala, prostě jsem si našla takovou polohu, abych mohla kojit i s dečkou~d~

Šátek jsem nepoužívala, ptala jsem se na to ale ortopeda jen tak pro zajímavost a řekl mi, že v podstatě pokud by byl úvaz takový, aby dečku prakticky kopíroval, tak by neměl být problém. Nosila jsem syna na ruce prakticky neustále ve svislé poloze a rukou jsem ho držela mezi nohama přesně na té dečce, obličejem samozřejmě od sebe, chtěl pořád načuhovat:-)

Vzhledem k tomu, že jsme měli dečku až skoro do roka, tak jsme žádná nosítka neřešili. Zaměřili jsme se spíš na jeho vlastní pohyb, aby co nejdříve začal lézt a posílil svaly, které byly díky dečce oslabené (byl hypotonický).


Tohle je fotka ve 3 měsících:

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.