| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ajko,

zajímá mě tato diskuse, z toho mála, co jsi napsala, mám podobné dítě, ale AS mi zatím pravděpodobný nepřišel. Záchvaty vzteku a zuřivosti denně, většinou „z nudy“ nebo tehdy, když se mu něco nedovolí. Jinak extrémně společenské dítě, ve školce sice živější, ale bez vážných stížností, hromadu kamarádů…. Vždycky jsem měla dojem, že při AS by měla být ta komunikace přinejmenším trochu zvláštní – třeba zvláštní výběr slov a tak – což u nás prostě není. Jediný znak – záchvaty vzteku, smutku, zuřivosti, devastování domu a věcí – několikrát denně. Psycholožky ho viděly dvě. První (ve 3 letech) ho považuje za normální živé dítě. Druhá (v 5,5 letech – předškolní zralost apod.) byla nadšená - z toho, jak s ní navázal kontakt, nadprůměrné verbální schopnosti, nadprůměrná matika…. Jediné, co našla – nevyhraněná lateralita, při psaní dominantní levé oko a pravá ruka. Vyšetření uzavřela s tím, že „strávila s Filipem velmi příjemné dopoledne“ a rozhodně doporučuje nástup do školy i přes nevyhraněnou lateralitu. Hm. (A druhý den to samé dítě doma ve vzteku popadne židli, hodí a promáčkne zeď...~d~). Taky pořád nevím, třeba v této diskusi padne nějaký dobrý tip...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.