| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Přidám teda náhled ženy, která byla v podobné situaci.

Jsem na dítě sama (píšu sama a myslím skutečně sama, žádná rodinná výpomoc nebo tak něco) už plus mínus deset let (když budeme počítat těhotenství). Pracuju od jednoho roku dítěte, alimenty nedostávám. Otci jsem o dítěti řekla (pro mravnostní hlídku - ženatý tehdy nebyl :-)) - dítě mít odmítl a tím to skončilo. To je jeden z důvodů, proč bych ti taky radila to říct - podle mě přijdeš o případné iluze.

S odstupem těch deseti let - já osobně jsem ráda, že není v rodném listě. Tisícovka alimentů mi fakt nestojí za nějaké soudní tahanice (nicméně nutno přiznat, že si to díky typu své práce můžu dovolit). Na dědictví a podobně kašlu. Pokud mi dítě vyčte, že jsem ho materiálně ošidila o tatíkovy peníze, bude mi to líto, neb to budu považovat za svoje výchovné selhání.

Nicméně za svoje skutečně zásadní selhání považuju, že můj syn se musel a bude muset vyrovnat s tím, že o něj jeho otec nestojí, nezajímá se o něj a nikdy ho neviděl. Je to fakt, který už se nedá nijak změnit, chyba se stala už při výběru - moje chyba, kterou ale bohužel odnese dítě. Pokud to otci neřekneš, budeš jednou pravděpodobně ve stejné situaci. Prázdné místo v RL to samozřejmě ještě zhoršuje.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.