| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Na kvasinkové infekce jsem řadu let taky trpěla a pokud jde o diety, připadají mi nepřirozené a navíc - co si zakážete, na to pak máte o to větší chuť. Mně výrazně pomohla následující preventivní opatření:
1) k mytí intimních partií nepoužívat sprchové gely ani mýdlo, ale pouze speciální emulze pro intimní hygienu, které obsahují kyselinu mléčnou (např. Lactacyd)
2) kromě vysokých dávek laktobacilů (horní mez doporučeného dávkování) užívat navíc zinek (30 mg denně)
3) do jídelníčku zařadit více jogurtů nebo kysaných mléčných nápojů, ovoce a zeleniny a pít hodně neslazené, neperlivé vody v průběhu celého dne
4) nepřehánět to se sladkostmi, hlavně ovšem s čokoládou - ale ne se jich zcela zříci, to je podle mě zbytečné
5) vždy bezprostředně po menstruaci a pak ještě několikrát v průběhu cyklu aplikovat Fermalac vaginal
6) používat bavlněné kalhotky, nenosit těsné kalhoty, po sportu zbytečně dlouho nezůstávat v zapocených kalhotkách a teplákách, po plavání na sobě nenechávat mokré plavky apod. - zkrátka myslet na to, že kvasinkám se daří ve vlhku.
Pokud jde o souvislost mezi vyšším výskytem kvasinkových infekcí a hormonální antikoncepcí, ta mi připadá jasná.
U sebe mám vypozorováno, že rozvoji infekce předchází pocit větší suchosti na rodidlech a že když se právě v tomto počátečním stádiu zasáhne buď Fermalacem, nebo vaginálními kapslemi Feminella (v nich je hlavní složkou obyčejný vitamín C), dost často se dají kvasinky zarazit. Taky je poměrně účinný éterický olej Albisan (zn. Atok), který se nakape na slipovou vložku a nechá působit celý den, ale bohužel člověk pak kolem sebe šíří silný odér - něco ve stylu tea tree. A ještě jsem si vzpomněla na jednu možnost prevence, a to kapsle Candivac, které obsahují kvasinkový lyzát a mají mobilizovat přirozenou imunitu vůči kvasinkám (polykají se). Vyzkoušela jsem je, nějaký účinek znát byl, ale připadá mi, že poměrně rychle slábne, takže by asi bylo potřeba kůru občas opakovat.
Možná se vám na první pohled bude zdát, že těch preventivních opatření je trochu moc, ale dá se na to snadno zvyknout a zaručeně to pomáhá, já už jsem více než rok žádnou kvasinkovou infekci neměla. Zato ošizení výše popsaného režimu se mi v minulosti skoro vždycky vymstilo...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.