| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

hm, tak jsem asi matka ras, ale skoro pětileté a dvouleťákovi nakážu "jde se uklízet" a prostě se jde uklízet. Trvá to čtvrt hodiny NEJDÉLE. Jedno-dvou-tříhodinové uklízení /nebo čekání na uklizení/ nechápu - to nemůže mít žádný efekt, není to uklízení ale hraní si v nepořádku. Maximálně jim oznámím předem že např. "po večeři se bude uklízet" a prostě se jde, protesty nepomáhají, jdu tedy s nimi do pokojíčku a hlásím co má kdo uklidit. Malému detailně, jednotlivě - "to modré autíčko vezmi a dones do bedny", dceři "teď celou postel" a "teď ještě ty knížky - víš kam patřej" atd. Zrovna dneska měla mladá ofuky že "nebude uklízet po bráchovi" a "já musím všecko dělat a ty neděláš nic", tak jsem jí oznámila že pokojíček mají oba spolu a brácha dělá co může ale je menší, když ona byla malá že jsem po ní taky uklízela, a že je i v jejím zájmu aby tam byl pořádk, že já dělám svoji práci a táta zase svoji, a jestli se jí nelíbí uklízet hračky, tak že také nemusí žádné mít, dám je dětem co se o ně budou starat (jo, klidně bych jim je odebrala na férovku). Nemluvila jsem na ni něžným tónem, bylo to krapet bouřlivé, ale nemám zájem o nějaké vleklé spory. Nejsem odvázaná z toho že jim v tomhle dělám "drába", nicméně radši si to odbydu za čtvrt hodiny s tím že je úkoluju přímo, než dvě hodiny brblat že to mělo být. Navíc vidím že oni moc dobře vědí co kam patří, nejsou hloupí, takže je tím určitě "nezneschopňuju".

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.