| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jolano,
reportáž jsem neviděla (zasekává se mi to a nemám tolik času), ale tyhle chovací asistentky jsem zažila u nás (Kalifornie) a moc se mi to líbilo.

JIPka není místo, kde může s dítětem být matka hospitalizovaná - na JIPce jsou případy v kritickém stavu, zažila jsem situace, kdy začalo miminko vedle nás kolabovat, během půl minuty jsem byla na chodbě a na JIPce byl operační sál, naváželi kyslíkové bomby a vím já co všechno... takže prostě maminky miminek na JIPce nejsou v nemocnici.
Moje nedonošené dítě bylo moje první - nebyl problém být v nemocnici celé dny a domu se jezdit jen vyspat a vysprchovat. Ale co třeba mámy, které mají doma další děti???? Jak mají zajistit péči o ty ostatní děti? Co když mají nedonošená dvojčata, z nichž jedno je relativně OK a druhé zůstává na JIPce dlouhé týdny a měsíce - tj. jedno je propuštěné domů a druhé ne?
Řekla bych že skutečně tak asi polovina matek nemohla s dětmi být tolik, jak by si přáli, většinou kvůli sourozencům.

Pro nedonošené dítě je důležité, aby se naučilo samo krmit. Miminka dostanou sondu do žaludku a jsou krmená sondou. Nicméně je potřeba "cvičit" kojení i lahev, bez toho dítě nemůže do domácí péče. Krmit dítě lahvičkou je poměrně fuška, miminka mají málo sil, usínají u toho, je potřeba je postupně odříhávat, aby je nebolela bříška. Kromě toho miminka lépe prospívají, pokud mají co nejvíce kontaktu s lidským tělem... normální sestra na JIPce si nemůže sednout na půlhodiny s jedním miminkem do křesla a učit ho pít (antož když je to dítě s brutálním refluxem, které každé krmení protrpí). Má na starosti x dalších dětí a co jsem viděla naše sestry, tak se teda nezastavily ani v normálním provozu, natož když byla nějaká krize (a že ty krize byly furt). Takže "cuddlers" (jak se jim u nás říká) pomáhali hlavně s tím krmením a chováním dětí které byly moc neklidné.

Samozřejmě že ta asistentka tam nemá co dělat v okamžiku, kdy je tam matka, ale někdy je pro tu matku skutečně obtížné tam být.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.