| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

No tak to jsou super zprávy Leoni, fakt ~R^, myslím že už lepší zprávy u vás ani být nemohly ~R^ bomba!
Je to hrozné, jak říkám, jak jsme byli kolikrát v tom Motole, tak člověk odtama odjížděl tak nějak povzbuzený, kddyž s námi třeba bylo na pokoji dítě které nikdy neuvidí (sítnice) nebo s deformací oka viditelnou. nebo různé vady. nebo zhoubné nádory na mozku, atd. atd.
Tak to pak člověk je z toho fakt KO, že kolik je toho neštěstí na světě ~n~~n~~n~
Mochi, věřím, že to musí být hrozné, ani jsem netušila, že se jí to loupe tak moc???? jako pětikoruna???? božátko malé! a to ji bolí hodně? pláče třeba, že ji to bolí, svědí? fakt je mi to líto, ale pomoct nedokážem. ~n~
To ti věřím, že rady typu "to bude dobré" dovedou akrorát nas....t ~q~. Vím, jak mi říkávali tehdy, jak jsme se to dozvěděli (a pak celá dědina tím žila ~q~~q~~q~), tak lidi kolem všichni říkávali že to je banální operace, že to jí JEN vymění tu čočku, a bude to dobré. A já věděla že NEBUDE! naprosto tě chápu. Vím, že je to strarost už na celý život, a navíc u Lucinky viditelná. ~n~~n~~n~ Já bych ale asi hledala informace - jen o té formě simplex. Nevydržela bych to. Třeba i nějaké přírodní recepty, jestli na to nepomáhají - aby se to tolik neloupalo, aby to bylo aspon trošku lepší. No prostě cokoliv. ~s~~s~~s~ ale je to na tobě. moje ségra je třeba stejná. taky má tenhle názor, že ty informace z netu ji akorát ještě víc ubíjí.
No já dneska mluvila se sestřičkou ráno ve školce, říkala, že dneska si pojede na fakultku pro Maruščinu kartu, tak že podrobnosti mi řekne příští týden. Ale že asi se jí ta konvergence u primářky fakt povedla. Protože pak jak přišla do školky, hned si ji vzala na vyšetřovnu. A že se jí taky neskutečně včera dařilo - konvergence. ~s~
Pak mi vykládala o chlapečkovi, co tam mají - Maruščin kamarád, že má taky vrozenou kataraktu. A že ted měl poprvé sekundárku (ten druhotný zákal - zakalení pouzdra té umělé čočky)(to už Maruška měla 3x~n~). A že oni na to byli v Gemini - ve Zlíně. a že mu to dělali ambulantně laserem. což jsem čučala.
Protože nám doktoři tehdy jak byla mimi, říkali, že nejlepší odborníci na dětskou kataraktu jsou v Motole. Tak nevím. A že sekundární katarakta se dělá laserem jen u dospělých. Marušce to dělali normálně chirurgicky. Má to pravé očko operované už 4x.~n~ Takže tam má i hodně srůstů ~n~. No tak nevím, jak to teda je. Dokonce to měla jednou zezadu toho pouzdra, to museli rozřezat tehdy i spojivku. tak to měla hodně i komplikací a hodně škaredé měla dlouho to očko. Ale to chápu, to by se tam ani laserem nedostali. Ale dvakrát to měla zepředu zakalené, tak to možná taky mohli zkusit tím laserem, a ne chirurgicky. No nevím, možná si zas říkám, že na to možná ještě byla malinká. že by asi to nezvládla - tehdy.
My jsme taky tehdy uvažovali o Gemini ve Zlíně. Dokonce chlap tehdy mluvil se Stodůlkou - primářem toho centra. Ale on jí chtěl dát multifokální čočky do oka - jako ty nitrooční (ne kontaktní). A to nás od toho v Motole (po telefonu) zrazovali, že multifokální se dávají až dospělým, u kterých je zrak plně vyvinut. Tak jsme se pak nakonec rozhodli pro Motol.
No někdy bych se ráda s tou jeho maminkou pobavila. Ale ani nevím, která to je ~d~.

Mochi, drž se!~s~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.