| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jane, naprosto s vámi souhlasím hlavně ve dvou bodech: Krize je pro dítě strašně důležitá a jen odvážným postavením se této krizi může dítě dojít svého "království" tzn. stát se silným člověkem a osobností. Druhý bod, ve kterém se s vámi ztotožňuji: Jsou to hlavně děti defavorizovaných sociálních skupin jako jsou matky samoživitelky, jejichž děti by měly chodit do takových zařízení, která jim poskytují individuální péči. Bylo by to ideální, bohužel, víme, na toto nejsou finance. Strašně bych to těmto dětem přála.
K "bohatým": Mám spoustu movitých přátel, které děti do soukromého zařízení nedali, protože to nepovažovali za hodnotu, já zas za hodnotu třeba na rozdíl od nich nepovažuji Audi či vilu s bazénem a golf, přestože jim vše toto upřímně přeji. Naopak 3 mé kamarádky mají děti v soukr. školkách a disponují mnohem méně penězi...ale souhlasím, riziko v prostředí "pouze dětí majetných rodičů" sama vidím a již léta s přáteli na toto téma diskutujeme. Spoléhám v to, že se má dcera naučí i jinak solidaritě s méně majetnými lidmi a sama mám zkušenost, že jestliže rodiče v páru poskytují dítěti na toto téma autentické postoje, minimálně nějak se to v něm do budoucna usadí. Rodina mé sestry např. žije s peněz, které mi dceři přispíváme na školku déle jak měsíc a i ostatní z regionu, ve kterém sestra žije. Dcera to do budoucna od nás bude vědět, koneckonců, s těmito dětmi bude také vyrůstat.
Jen malá zmínka k vystavení se krizím v dětském věku - nemyslím si, že čím dřív, tím lépe. Je tolik vývojových úkolů, které musí dítě předškolního věku ve svém vývoji ustát a já bych ho zatížila osobně až později. Je úžasné, že máte dobré zkušenosti se státními zařízeními, i já jich mám mnoho pozitivních, nejen negativních.
K waldorfským školám: Mnoho mých klientů a známých na ně chodí, kolegyně byla úžasně spokojená s lidským přístupem, ale její syn, přestože velmi nadaný a inteligentní se nedostal na pražská gymnázia, protože obsah vědomostí, které odtud měl nekorespondoval v návaznosti se stř. školou....
Přiznávám, že mým tajným snem není pouze to, aby dcera byla spokojená, ale i aby dosáhla v budoucnu takového vzdělání, aby se byla schopna sama slušně uživit, protože byt od nás nedostane:-). a já doufám, že se bude vzdělávat ráda, ale možná se mýlím a život to přinese jinak...hezký den

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.