Přidat odpověď
ono když zemře jeden z manželů, tak záleží, jak majetek ( zde nemovitost) získali. Pokud zemřelý eště před svatbouo, pak se dědí rovným dílem na všechny dědice ( zbylý manžel a děti). Okud ale získali za manželství, tak se právě nějdřív rozdělí na oloviny ( SJM) a jedna polovina je pozůstalého anžel a druhá se dědí, opět rovným dílem
k tomu dluhu:
§470
(1) Dědic odpovídá do výše ceny nabytého dědictví za přiměřené náklady spojené s pohřbem zůstavitele a za zůstavitelovy dluhy, které na něj přešly zůstavitelovou smrtí.
(2) Je-li více dědiců, odpovídají za náklady zůstavitelova pohřbu a za dluhy podle poměru toho, co z dědictví nabyli, k celému dědictví.
§471
(1) Je-li dědictví předluženo, mohou se dědici s věřiteli dohodnout, že jim dědictví přenechají k úhradě dluhů. Soud tuto dohodu schválí, neodporuje-li zákonu nebo dobrým mravům.
(2) Nedojde-li k dohodě mezi dědici a věřiteli, řídí se povinnost dědiců plnit tyto dluhy ustanoveními občanského soudního řádu o likvidaci dědictví. Dědici přitom neodpovídají věřitelům, kteří své pohledávky neoznámili přesto, že je k tomu soud na návrh dědiců vyzvalo, pokud je uspokojením pohledávek ostatních věřitelů cena jimi nabytého dědictví vyčerpána.
z toho bych usoudila, že dluhy po zemřelém se uhradí jen do výše zanechaného majetku.
Předchozí