Tchán pred rokem a půl zemrel, byl s tchýní rozvedený takže dědili pouze moje manželka a jeji dva sourozenci.
V dědictví je malá částka peněz a nemovitost která je rozdelena tak že tchýně vlastní polovinu a druhá polovina je v SJM, takže sourozenci dědí dohromady čtvrtinu tedy každý jednu dvanáctinu.
Notáři trvalo cca půl roku než dal tyto informace dohromady a pozval dedice na sezení. pak se zase nic nedelo a az při telefonátu mojí manželky s notářem byla po dalších cca 8 měsících 2. schůzka - dědici se mezi sebou dohodly že jejich čtvrtinu nemovitosti přenechají své matce aby se nemusela nemovitost řešit v dědictví. notář vytvořil jakousi žádost a zaslal ji na katastr. také požadoval zaplacení jeho služeb. ted po 2 měsících jsme na katastru zjistili ze byla žadost zamítnuta z důvodu nedodržení jakési zákoné lhůty. tedy nemovitost bude muset byt řešena v dědictví a jelikož peníze po pozůstalém notář nechtěl řešit pokud nebude uzavřena nemovitost, bude vše probíhat po roce a pul zvonu od začtku.
Rád bych věděl zda lze nějakým způsobem po notáři vymáhat odškodné za protahování řízení a za neznalost zakona, díky které je opět jednání bez výsledku a musí se projednávat znovu a znovu platit poplatky za jeho služby?
Je možné změnit notáře za jiného pokud tento nekomunikuje a nejsou s ním dědici spokojeni?
Snad jsem se do toho moc nezapotal a pochopíte naší situaci.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.