| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Asi by nemělo cenu se do takové diskuse zapojit, jen bych se naštvala, ... ani ten nejlepší diskutující mě nikdy nepřesvědčí..."
- není právě tohle ten dogmatismus, o kterém mluvíš???

Tady jde o to, že jsem se tu už několikrát záměrně pustila do diskusí, kde jsem věděla, že opačný názor nepřijmu, ale bylo pro mě zajímavé a obohacující si ho poslechnout.

Například jsem tu kdysi diskutovala s jednou křesťankou, která se domnívá, že homosexualita se dá léčit. Její argumenty mi připadaly zajímavé, i když se s nimi vůbec neztotožňuji. Jsem ale ráda, že jsem se s nimi seznámila, protože mě nějakým způsobem obohatily.

Další věc je to, že většinou neexistuje jediné správné řešení. Že každému vyhovuje něco trochu jiného. Dřív jsem měla například velmi vyhraněný názor na zásadu "sex až po svatbě" (i když sama, co se sexu týče, žiji "nesmírně slušně"). Pak jsem si ale přečetla pár diskusí tady na Rodině na toto téma a spoustu věcí jsem pochopila. A i když pro mě osobně by byla tato podmínka naprosto nepřijatelná, tak velmi dobře rozumím tomu, proč se mnozí křesťané takto svobodně rozhodují, jak přesně jejich sbližování před svatbou vypadá a moc dobře chápu i to, proč pak jejich sexuální život v mnohých případech dobře funguje.

"musela bych myslet na to, kolika lidem tato dogmata zničila život a ještě zničí."
- hmmm, v tom máš pravdu - ale dogmatismus a ničení životů nikdy nepramenili ze skutečné VÍRY, ale z touhy lidí ovládat jeden druhého a diktovat si navzájem recepty na životní štěstí - od "křesťanů" přes fašisty po komunisty...

Naprosto souhlasím - včetně těch "křesťanů" v uvozovkách, protože křesťané bez uvozovek tohle zásadně nedělají.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.