| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ad Lassie66:
To mě mrzí, s tím kouřením jsem to nemyslel jako zlehčení, ale jako ilustraci jiného principu: boj s něčím, s čím se nechci smířit (ať už jsem se s tím narodil, nebo si to způsobil) - že někdo v tom boji vítězí, někdo ne, i když je věřící. Myslel jsem to tak, že bych byl proti komukoli, kdo by tvrdil: jsi homosexuál, nevadí - stačí věřit a Bůh tě toho zbaví. Myslel jsem to tak, že je to opravdu boj, který by nikdo neměl zlehčovat lacinými recepty a snažil jsem se naznačit, že ten boj, i když je bolestivý, může mít nějaký smysl. Třeba, aby jiné lidi nutil uvědomit si, s čím by oni sami měli bojovat (třeba se svojí netolerancí, odsuzováním druhých, kteří se nějak liší...)

Ad Ecim:
"Já osobně to vnímám tak, že pokud to Bůh myslí s homosexuály dobře, tak si přeje, aby žili ve šťastných partnerských vztazích s osobami stejného pohlaví."
- Jenže to by pak někdo mohl říct, že Bůh chtěl, aby se člověk narodil jako pedofil a žil šťastně až do smrti každých pár let s jiným partnerem (protože mu každý partner zestárne). Omlouvám se, asi je to taky blbé přirovnání. Ale jde mi o ten princip, že ne všechno vrozené (přirozené) musí být nutně dobré.
- Ale na druhou stranu, druhá polovina toho, co píšeš, je vážný argument, který nemůžu pominout jen proto, že se mi nezdá ta první polovina: Bůh chce, aby byl člověk šťastný, tak proč by po něm měl chtít, aby bojoval s něčím, co nikomu neškodí (snad - taky nemám odkaz na nějaký výzkum, který by řekl, že homosexualita objektivně něčemu škodí). Co když Bohu homosexualita nevadí a lidé ta slova z 3. Mojžíšovy do dnešní doby špatně interpretují. Co když homosexualita dnes už Bohu nevadí??? Na toto mě navedla právě tato diskuse a to, co jsem napsal níž - co když má ten zápas přimět lidi, aby se vrátili na začátek k původnímu smyslu těch slov...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.