| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nechtěla jsem původně přispívat,protože nemám dobré zkušenosti s touhle diskusí,ale zdá se,že teď tady není až tak fanatické prostředí,tak to risknu.Tak jak psala myslím Zerat,k výchově se musí přistupovat individuálně,už proto mi příjdou knihy o výchově zbytečné.Pokud mám dítě spokojené,bez výraznějších výchovných problémů,tak asi výchova funguje a je logické,že kde nefunguje,hledají se jiné metody.Já už mám děti větší 11 a 14 let,takže samozřejmě neplácám~t~,ale souhlasím s Yuki,že u batolete,které nerozumí až tak dlouhému vysvětlování,to je rychlé řešení krizové situace(dělá něco nebezpečného).Já jsem se naučila při výchově svého syna vysvětlovat a vysvětlovat,vím,že to mnozí kritizují,ale na něj nic jiného nefunguje.Je to dáno i tím,že je autista,neexistuje říct "teď udělej to a to,protože jsem to řekla"musí vědět přesně proč to po něm chci,pak krásně spolupracuje,ale je to o nervy.A často slyším"já bych na to nervy neměla,tak na něho zařvi",jo já bych zařvala,kdysi jsem to i párkrát udělala,výsledkem byl záchvat vzteku,ruce na uši,potom třeba celý den nemluvil a stejně vůbec nevěděl co chci.Takže ted to dělám tak a funguje to.Na RaR se mi nelíbí slovíčkaření,Whitep píše,že se to dá naučit,věřím,ale nechápu důvod.Nemyslím si,že malé dítě až tak sleduje slova,spíš vnímá vztah maminky k němu a celkovou atmosféru v rodině.Téma pochvaly-kapitola sama o sobě,pochvala je pochvala,v rozumném množství je vždy pozitivní.Jsi šikovná,je běžný obrat,používá se i u dospělých,mě neponižuje a u dvouleťáka o tom taky úspěšně pochybuju.Ony děti taky nejsou hloupé a když na donesený obrázek řeknu"jsi šikovný"ví,že se mi obrázek líbí.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.