| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

mám doma tři děti.
dvě ze zubama
syn - za první rok 6x antb - dnes mu je 8, vrtaný má všeho všudy jeden jediný zub a to ani nebyla chyba špatného čištění, ale prostě se mu roztáhla čelist, zuby se rozestoupily a jakoby vylezly a jemu se ze spodu pod stoličku začalo dostávat jídlo a čistit nešlo, skončilo to tak, že se mu udělal asi v 5ti letech obří váček a skončili jsme u zubařky, ta musela zub vyvrtat a pročistit kanálky.

Dcera 3,5 do 1 roku měla jen 1x ani ne antb ale ty chemo cosi, hned po tom jí vyrostli 4 první zuby, všechny už s poškozenou sklovinou - druhé antb měla cca ve dvou letech, záhy na to jí vylelzly 4 poškozené stoličky.
Dnes má z horní dvojky pahýl, horní jedničky jakoby užrané uprostřed a druhá dvojka rovněž veme asi časem za své. Stoličky jsou stále jakoby vyžrané, ale nekazí se dál.

Sladké do třech let nejedli ani jeden skoro žádné, čistíme zuby poctivě, u dcerky to snad ještě bylo poctivější, kvůli tomu poškození u čertsvě vylezlých zoubků. V noci pije jen vodu i přes den málokdy slazené.

Malá zuby ale vrtané nemá, zubařka říkala, že dokud s tím nebude mít problémy, že to necháme jak je, druhé by snad měly být OK, ale je potřeba hlídat. Vrtané je nemá taky proto, že má afektivní strach z doktorů a je takměr neošetřitelná, takže teď už 14 dní se doma snažíme zvládnout váček. A už se blížíme ke zdránému konci. Je to první váček, zatím žádné záněty od zubů neměla.

mě to moc mrzí, všichni na mě koukaj, jak na špatnou matku - přitom děti obě jsme vychovali a pečovali stejně, dudel ani flašku nikdy neměli. Malá je moc krásná holčička a na fotkách má takové ošklivé zoubky.. doufám, že nové budou zdravé, trochu mě ale děsí, že synovi je čerstvě osm a má vypadlý jen jedničky a dvojky nahoře i dole adcerce rostly zuby ještě o trochu dýl než jemu.

Jo jinak u nás je to i lékama co jsem brala v prvním trimestru těhu od 4 do 10 týdně, měla jsem šílený zánět nosních dutin. Nebrala jsem antb, ale prostě každé léky udělají své ~d~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.