| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nemůžu si pomoct, maceše se nedivím, kdybych počítala s pobytem se 7mi letým a na poslední chvíli mi někdo oznámil, že ještě tříleťák, reagovala bych hodně odmítavě. 3leté dítě je obrovská zodpovědnost, tím spíš, pokud ho vůbec neznají. Nebyla bych si jistá, že brácha zvládne veškerou péči o tříleté dítě.

Já třeba brala na dovču na chatu k vlastnímu malému dítěti pouze nejstarší neteř. Švagrová má čtyři děti a všechny bych nevzala, protože bych to nezvládala, takže kdyby na tom trvala, rovněž by nejel nikdo. Jinak argument, že tříletý dítě chtělo jet taky bych nebrala jako zásadní. Moje tříleté chtělo opravdu spoustu věcí, které nešlo splnit. Určitě by šlo vysvětlit, že starší sourozenec bude mít program pro školáky, které by to mladší ještě nebavilo a naopak se mu během toho času může máma víc věnovat. Vždyť děti běžně jezdí třeba na sportovní tábory nebo jiné soustředení ze svých kroužků bez sourozenců.

A další rodinná zkušenost je, že moji rodiče si nikdy neberou na delší pobyt dohromady moje a sestřiny děti, protože by to nezvládali. Neznámená to, že jedny vnuky milují míň, než ty druhé. Prostě je třeba se trochu přizpůsobat těm starším prarodičům a brát v úvahu jejich omezení, jinak tím trpí nejvíc právě ty děti, kteří pak o svou širší rodinu přicházejí.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.