| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

hele, dceři je 5 a teď teprve to začíná k něčemu vypadat s nějakou výdrží a eventuelním sportem... (to TEĎ myslím cca od těhlech prázdnin). Dřív jsme se taky snažili - tříkolka, kolo malé, větší, plavání, lyžičky, procházky.... obvykle po několika málo pokusech brek, odloženo, nebo se nafučela a odloženo. Taky do Sokola jsme chodily, to bylo přemlouvání z mojí strany a keců z její strany, řev při společných aktivitách.... jsem to stopla, naštvala mě - vypadala jsem tam jak matka tyran a přitom jsem kvůli tomu uzpůsobovala program aby miláček mohla chodit....

Letos v zimě začla polehounku mít zájem o brusle a lyže - koupila jsem jeté, s manželem byla asi 3x na zimáku, se mnou byla cca 4x "na lyžích" (rozuměj hoďku na dětském vleku, vše mezi mými koleny nebo pak už JEN za ruku, nicméně poprvé chtěla SAMA, nemusela jsem ji lákat a jinak motivovat). Teď v létě po úspěšném pokusu s odmontovanými šlapkami chytla konečně balanc na kole a krapet se to ujalo (tj. místo 2 metrů ujede 20 metrů), pro kolo si jde když chce, nikdo jí ho nenutíme ani nenapovídáme aby to šla zkusit. Taky se konečně slečna "rozchodila", vloni když byl mlaďas v kočárku jsme nenachodili skoro nic, mladej se v kočáru prudil a starší chtěla nosit.... (bylo to nejnáročnější léto). Od května jsme dle našeho cestovního deníčku udělali 28 výletů - různé hrady, zříceniny, zoo, návštěvy měst a vzdálených hřišť, kdy vzdálenost k ujití pěšky byla mezi 1 až 4 kilometry (už chodí oba, jen mladšího občas nesu, má chudák brzký trénink). Hodně se taky zlepšila na těch "obyčejných" pohybových aktivitách na prolejzkách, předtím se placatila pořád dole, teď ji baví vše vylézat a slézat, už se nebojí, sama si najde způsob jak na to, třeba ručkování ve výšce atd.... má sílu. A poslední "sportovní" úspěch jsou kolečkové brusle, sama je chtěla zkusit (u sousedky), pak je dostala k narozkám a už byli s taťkou asi 5x jezdit, a je to ona kdo ho uhání aby jeli znovu. KONEČNĚ.

Takže za mě - dej jí ještě čas. A manžela zapoj, na ploužení na tříkolce/odrážedle nepotřebuje sportovní talent aby mohl dceru podpořit, ne? Neboj, ty si to užiješ až přijde správný čas, prďolu necháš s tatínkem a se schopnou starší dcerou budete brázdit svahy na lyžích nebo šlapat kilometry na kolech.....

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.