| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Sojko, já to, co Tvůj děda udělal, vidím jednoznačně jako hrdinství.

Naopak bratry Mašíny vnímám spíš jako vrahy - útěk z nesvobodné země vidím jako legitimní, kdyby na tom útěku zastřelili útěku někoho, kdo by je ohrožoval, přišlo by mi to také legitimní, ale ten podřezanej svázanej mi tam vadí. To nemuseli. A taky mi trochu vadí, že ani po letech neřekli něco ve smyslu, že to tehdy v těch ostatních případech sice bylo my nebo oni, ale že je mrzí, že někdo zahynul jejich rukou - ne tyran, ale obyčejný člověk, byť sloužící režimu.

A to s tou rodinou nenávidící hrdinu, protože kvůli němu celý život trpěli i oni - lidsky je to naprosto pochopitelné, ale myslím, že netrpěli kvůli tomu člověku, ale kvůli zrůdnosti režimu, který nechával pykat i nevinné rodinné příslušníky. Asi jako když terorista řekne, že když se nějaký stát dejme tomu nestáhne z nějakéhoo území, tak zabije zajatce - je jejich smrtí vinen ten stát, když teroristovi nevyhoví, nebo ten terorista? Pro mne jednoznačně ten terorista.

A úvaha na konec, trochu od věci, ale dost jsem o tom přemýšlela - myslím, že z čistě racionálního hlediska se být hrdinou nevyplácí - je na tom bit ten člověk i jeho rodina, a ani když se poměry uklidní, nedostane odpvídající kompenzaci a ještě na něj často házejí špínu ti "prostředňáci" nebo ti, kteří se s režimem zapletli. A racionálních a tak trochu přizdisr*čů je nás většina, tak zaplať pánbu za hrdiny, jako byl Tvůj děda.~x~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.