Aby bylo jasno - je rozdíl ozařování anebo vyšetřování radiofarmaky (jak už tu poznamenal někdo přede mnou). Při klasickém ozařování je nádor ničen ionizujícím zářením - to likviduje buňky (bohužel i ty zdravé, které jsou před nádorem - proto spálená kůže). Ale to neznamená, že je potom ten člověk radioaktivní - to záření se v něm nijak neukládá a neexistuje tedy žádný důvod (z hlediska bezpečí dítěte), proč by k pacientovi po ozáření nemohlo dítě. To byste nesměli na dítě šahat ani po rentgenu (to je taky druh ionizujícího záření.....). Jediné omezení bych viděla spíš ve prospěch toho člověk po ozáření - aby ho dítě ničím nenakazilo. S radiofarmaky je to trochu jiné - to se přímo do těla člověka aplikuje radioaktivní materiál, takže po vyšetření můžete ještě mírně vyzařovat - jaký je bezpečný časový odstup by asi nejlépe řekl odborník.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.