| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahojík na PPM nárok mít nebudeš, bylo mi řečeno - paní na socce, že nemocenskou si jako OSVČ platit musíš tři měsíce před nástpem na nemocenskou - aby ti mohla být vyplacena - pokud chceš aby byla v nějaké rozumné částce je dobré platit si alespoň 1000,- měsíčně ( tak mi to bylo řečeno ).
Nemocenskou a rodičák můžeš brát současně - opět jsem si to ověřila jak na socce tak na pracáku odkud pobírám rodičák.
Jako OSVČ si i při rodičáku platíš zálohy na zdravotní a sociální ve snížených zálohách,musíš si požádat o snížení záloh z důvodů odchodu na rodičovskou či mateřskou, samozřejmě opět milion papírů - pokud živnost nepozastavíš, pak by ji za tebe platil stát
Ale kdo ví jak to bude od ledna....~d~
Řeším něco obdobného, sic jsem momentálně na tříletém, ale jako OSVČ a trochu neplánovaně jsem otěhotněla, takže nemám nárok na výběr, ale my to zkusíme přes manžela půjde - li to ještě~d~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.